Šokiai referatas


Šokio istorija. Senovės civilazijos. Viduramžių europa. Šokio rūšys. Baletas ir šiuolaikinis šokis. Teatro šokiai. Tautiniai šokiai. Liaudies ar pobūvių šokiai. Šokis ir kūnas. Šokis ir mintis. Šokio poveikis asmenybės vystymuisi. Sceninio judesio įtaka vaiko vystymuisi. Šokio mokymo nauda.

Nėra žinoma kada žmonės pradėjo šokti; kaip bebūtų, kadangi išraiškingas judesys yra spontaniškas, del to, kad šokis yra beveik universalus ir dėl to, kad jis yra artimai susijęs su kitais kultūros aspektais, gali būti, kad šokis išsivystė kartu su žmogaus evoliucija. Daug gyvūnų atlieka judesius tarsi šokį situacijose, panašiose į žmogaus meilikavimą ir žaismą. Šie judesio ritualai, kaip bebūtų, stokoja sąmoningo simbolių naudojimo kaip dabartiniame žmogaus šokyje.

Priešistoriniai urvų paveikslai prieš daugiau nei 20,000 metų vaizduoja figūras gyvūnų kostiumais, šokančius medžioklėje ar derlingumo ritualuose, o gal paprasčiausiai besimokinančius ar pramogaujančius. Kadangi visos kultūrinės grupės nuolat kinta, nėra po šiai dienai išlikusių visuomenių, kurios atspindėtų paleolito ar akmens amžių žmones, kurie šoktų taip, kaip galbūt kadaise šoko.

Daugmaž išlikę jų šokiai pašalinio akiai gali atrodyti labai paprasti, tačiau taip iš tiesų nėra. Paprastai jie susideda iš įvairių sudėtingų ritualų, apimančių aukštas, rafinuotas religines bei filosofines idėjas. Be to, šie šokiai paprastai yra orientuoti į visų dalyvavimą, todėl jie turi būti lengvai išmokstami.

Krikščionių bažnyčia, viešpatavusi europos viduramžiais, nepalankiai žiūrėjo į šokį. Žmonės ir toliau šoko per visuotines šventes, tuo pačiu tai buvo ir puikus laiko leidimo būdas. Viduramžių valstiečių šokių variacijos tęsiasi šiandien kaip tautiniai šokiai. Kai kurie vastiečių šokiai, kuriuos perėmė ir pritaikė aukštuomenė, tapo rafinuotais pobūvių šokiais ir vėliau buvo susieti su baletu.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1557 žodžiai)
  • Eitvydas
  • Šokiai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šokiai referatas. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokiai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 04:31
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo