Šokiai


Referatas apie sokius. Lietuviu liaudies sokiai. Sokiai referatas. Referatai apie sokius. Lietuviu liaudies sokis. Šokių referatas. Lietuvių liaudies šokiai referatas. Sokiu referatai. Sokis referatas. Referatas sokiai.

Įvadas. Liaudies šokių motyvai. Liaudies šokis dabar. Išvados. Literatūra. Pasaulio kultūros istorija rodo, kad menas atsirado pirmykštėje bendruomenėje. Pirmuoju aplinkos suvokimo akstinu buvo ne emocijos, bet gyvybinių poreikių tenkinimas, o tą suvokimą apibendrinti padėjo praktiniai veiksmai. Didėjant pirmykščio žmogaus patirčiai, daugelis veiksmų pamažu atitrūko nuo tikrovės, įgijo savarankišką prasmę ir perėjo į šokį. Laiko tekmėje šokis vystėsi, įvairėjo jo formos ir paskirtis. Lietuvių liaudies choreografija, formavosi darbo bei visuomeninio gyvenimo procese. Šokis buvo neatskiriamas svarbesnių žmogaus gyvenimo įvykių palydovas. Jo turinyje atsispindi lietuvių liaudies gyvenimas, tautos charakteris ir moralė. Šokio raida vyko su visa žmonijos raida.

Pasaulio kultūros istorija rodo, kad menas atsirado pirmykštėje bendruomenėje. Jo turinyje atsispindi Lietuvi pasaulio liaudies choreografijos bendrumų daugiausia yra formoje, visuose pasaulio kraštuose rasime ir ratą, ir eilę,ir gyvatę. Tai sudaro bendrą žmonijos turtą, ir jeigu tik tuo choreografija tesiremtų, mes neatskirtume vienos tautos nuo kitos tautos, vyrautų vienodumas, savotiškas pasaulinis standartas.

Laimei, šalia bendro yra ir atskira. Tai – judesiai, žingsniai, gestai, laikysena. Jie atskiria ir suteikia savitumo ne tik atskirų pasaulio dalių, bet ir tautų, net atskirų vienos tautos regionų liaudies choreografijai, šis savitumas dažniausiai vadinamas stiliumi.

Kadangi kiekvienas žmogus yra individuolus, skiriasi žmonių psichinė ir jausmų sandara, pasaulio suvokimas, gyvenimo patirtis. , tad ir bendravimas su menu, meno kūrinio suvokimas yra individuolus, nors pats menas ir remiasi bendrais pagrindais. Taigi visiškai aišku, kad iš išraiškos priemonės suvokiamam objektui ar reiškiniui parodyti bus skirtingos. Ir tik kūrinio poveikio rezultatas, jau bent vienu požiūriu, bus visiems bendras : paliekamas įspūdis.

Atkurdamas gyvenimą, žmogus negalvojo apie grožio kūrima ir šokis jam buvo ne tik tikslas, bet ir priemonė, pradžioje susieta su gyvybinių poreikių tenkinimu, o vėliau ir būdas bendrauti, džiaugtis, reikšti nuotaiką, visa tai kartu ir jam pačiam teikė estetinį pasitenkinimą. Taigi šokis ilgalaikiui įgijo tarsi naują turinį, šokiu nesiekiama ką nors iš anksto sugalvota pasakyti kitiems, greta bendravimo jis pasidarė ir saviraiškos būdas. < liaudies choereogrfija – tai tautos kūrybos rūšis, kai meniniai vaizdai kuriami vokalinės arba instrumentinės muzikos lydimais ritminiais judesiais. Kaip ir kitos kūrybos rūšys, choreografija visuomet buvo labai susijusi su liaudies buitimi, darbu ir papročiais. Liaudies choreografija neatsiribija buitimi, ji – nuolatinis, pastovus paročių, apeigų palydovas, joje matome žmonių santykius, moralės atspindžius, dvasinio gyvenimo apraiškas. Visa tai išreiškiama pagarbiu bendravimu, paprastais judesiais, juose nėra grubumo, ryškesnio temperamento, o rateliuose, nors ir dainuojama apie darbą, bet choreografijoje gana dažnai tai visiškai neatsispindi.

šviesiomis choreografijos spalvomis liaudies šokis nutapė ir Lietuviškojo peizažo žavesį. Juose parodoma ne vien augalija, bet ir žmogaus pergyvenimai, jausmai, meilė liaudies buitį puošiančiomis gėlėms, maitintojams javams, žaliems gojeliams.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1033 žodžiai)
  • Vincentas
  • Šokiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šokiai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokiai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 06:41
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo