Šokio ir judesio terapija


Įvadas. Skyrius. Šokio ir judesio terapijos teoriniai aspektai. Šokio ir judesio terapijos samprata. Šokio ir judesio terapijos principai ir ypatumai. Skyrius. Šokio ir judesio terapijos nauda žmogui. Išvados. Literatūra.


Brown, S. (2008) teigia kad už mūsų gebėjimą šokti atsakingi sudėtingi nerviniai ryšiai. Gebėjimas pajausti ritmą yra toks natūralus procesas, kad dauguma žmonių laiko tai savaime suprantamu dalyku: kai yra girdima muzika, kojomis pradedama mušti taktą ir dažnai to nejaučiant pradedama linguoti. Tai yra instinktas – evoliucinė naujovė tarp žmonių. Visi šie gebėjimai yra šokio, judesio, ritmo ir gestų susijungime. Šokis reikalauja koordinacijos erdvėje ir laike. Šokis keičia asmenybę į gerąją pusę, sukelia daugybę pojūčių, padeda atsipalaiduoti, suvokti, suprasti ir priimti savo kūną.

Sergančiųjų ir neįgaliųjų reabilitacijoje metodologinis ŠJT pagrindimas remiasi teorinėmis ir atliktų tyrimų duomenimis, kad šokiu ir judesiu galima koreguoti ligonio fizinę bei psichoemocinę būklę. Sutrikus arba netekus kurių nors funkcijų dėl persirgtų ligų, traumų, prarastų ar nepakankamų gebėjimų, ar kitokio pobūdžio pakenkimų taikydami ŠJT, siekiame funkcijų kompensacijos – tai organizmo funkcijų persitvarkymo (Soraka ir kt., 2006). ŠJT terapeutai integruoja specifines žinias apie kūną, judesį ir išraišką su psichoterapijos, psichologinio konsultavimo ir reabilitacijos įgūdžiais, kad padėtų individams pagal poreikius kuo platesniu gydymo spektru.

Judėjimo improvizacija leidžia pacientui būti kuo nori.

Grupinis šokis ir judesio pratybos Dirbant su pacientų grupe, naudojami tokie šokiai ar šokio elementai, kurie tinka visiems dalyviams be išimties. Naudojami grupės sušildymo, įtraukimo į šokį, sinchroniškumo, didėjančio ritmo ir kiti metodai. Grupinė šokio ir judesio terapija apima judesį bei kvėpavimo ir lietimosi rankomis technikas, padedančias asmeniui keisti ne tik savo fizinę, bet ir psichoemocinę ir socialinę būklę (Soraka, A., 2007).

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1522 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Šokio ir judesio terapija
    10 - 10 balsai (-ų)
Šokio ir judesio terapija. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokio-ir-judesio-terapija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:11
×