Šokio ir judesio terapija


Šokio ir muzikos terapija. Sokio judesys. Judesio terapija neigaliesiems. Sokio terapija. Judesys skaidres. Sokio analize. Sokio terapija bakalaurinis darbas. Judesio terapija pavyzdziai. Authentiškas judesys sokio terapijoje. Sepažinskienės šokio - judesio terapija.

Šokio ir judesio terapija. Šokio ir judesio terapijos istorija. Šokio ir judesio terapijos teoriniai ypatumai. Apklausa: "Kas yra šokio ir judesio terapija". Apibendrinimas. Filmo "Take the lead" analizė. Apšilimo pratimai sergantiems parkinsono liga. Išvados. Literatūra.

Ankstyvuoju žmonijos raidos laikotarpiu šokis buvo minčių ir jausmų išraiškos priemonė. Spontaniški judesiai bei gestai ilgą laiką tarnavo žmonijai kaip bendravimo priemonė [1]. Vienais iš pirmųjų šokio terapeutų laikytini senovės žyniai — šamanai, kurie ritualiniais šokiais praktikavo visišką atsipalaidavimą, aplinkos ar žmogaus sąmonės nevaržomą judesį [2].

šokio ir judesio terapija (šjt) kaip oficiali psichoterapijos praktika susiformavo 1940 m. Ir išplito tarptautiniu mastu. Šiuolaikinė šjt apima ir naudoja pačius įvairiausius šokio stilius bei metodus ir orientuojasi į paciento/kliento prob­lemas, panaudojimas psichikos ir fizinei būklei gerinti. Jo tikslas – suteikti ir išlaikyti kūno ir dvasios visumą, kad pagerėtų sautentiškumas. Šokis ir judesys yra viena iš pagrindinių žmogaus autentiškos komunikacijos (bendravimo) formų ir būtent dėl šios priežasties tai ypač efektyvi terapijos priemonė.

Kūrybiškumas. Šokio ir judesio terapija yra kūrybinės meno terapijos dalis (meno terapija skirstoma į muzikos, šokio ir judesio, dailės, šviesos ir spalvų, dramos, poezijos, žaidimų ir kt. ), įsikūnijusi pačioje šokio bei judesio prigimtyje. Šokis ir judesys sudaro meno pagrindą, apimantį kiekvieno žmogaus tiesioginę savęs išraišką ir patyrimą pasitelkiant kūną.

Holistinis požiūris į žmogų ir jo aplinką (kognityvinės ir kūniškosios savasties aš vienovė). Ligonių ir neįgaliųjų reabilitacijai taikome holistinį požiūrį į žmogų (l. Sapežinskienė, 2005). Šokio ir judesio terapija taip pat remiasi holistiniu požiūriu, suvokiant, kad kūnas, protas ir emocijos yra susiję ir kad yra neperši terapijos forma taikoma ir sveikiesiems, norintiems tobulėti, ir turintiems socialinių, fizinių ar psichinių problemų žmonėms, puikiai tinka patiriantiems emocinių problemų ar paveiktiems streso, norintiems lavinti savo bendravimo įgūdžius, geriau suprasti save, sunkiai perteikiantiems tam tikras emocijas žodžiais, bėgantiems nuo savo jausmų ar jų nesuprantantiems, besiskundžiantiems įvairiais somatiniais sutrikimais, chroniškais skausmais ar net sergantiems tokiomis ligomis kaip krūties vėžys. [4].

šokio ir judesio terapeutai dirba psichiatrijos bei reabilitacijos institucijose, mokyklose, slaugos namuose, asmenų, turinčių priklausomybę nuo cheminių medžiagų, gydymo centruose, sveikatos priežiūros institucijose, konsultavimo, krizių bei alternatyvaus gydymo centruose. Dirbama su bet kurio amžiaus individais, grupėmis bei šeimomis.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (1900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Šokio ir judesio terapija
    9 - 3 balsai (-ų)
Šokio ir judesio terapija. (2010 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokio-judesio-terapija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo