Šokio pedagogika Rudens vakaronės


Įvadas. Linarūtė. Darbai tarp linarūtės ir linamynio. Linamynis. Kūlimas. Ganymo sezono užbaigimas. Rudens vakaronės – tautos kultūros paveldas Išvados. Literatūra.

Vienas svarbiausias mūsų tautinio charakterio bruožų yra – pagarba tradicijoms, jų puoselėjimas ir saugojimas. Yra daugybė įvairiausių tradicijų, papročių, kurių taip griežtai laikėsi mūsų proseneliai – senieji lietuviai. Didelį dėmesį mūsų senoliai skyrė kalendorinėms šventėms, kurios atneša daug džiaugsmo, gėrio, šilumos, bei daug linksmybių. Taip pat yra švenčių ,kurios yra populiarios ir šiomis dienomis. Kalendorinių švenčių papročiai dažniausiai siejami su keturių metų laikais: žiema, pavasariu, vasara ir rudeniu. Tiek šiandien tiek anksčiau visiems ateidavo laikas kai reikėdavo kibti į darbus , skirtumas tas ,kad mūsų dienomis nėra žaidžiami žaidimai, šokami rateliai , atliekamos apeigos darbų, ar jų pabaigtuvių metu. Laikotarpis su , kuriuo norėčiau supažindinti – rudens vakaronės, per, kurią žmonės anksčiau taip mokėdavo linksmintis, atlikdavo apeigas, šokdavo, ratuodavo, nesvarbu ar tai darbo metas ar darbo pabaiga. Šiuolaikinis žmogus šiandien skuba, nesuspėja ir nemoka linksmintis taip, kaip mokėjo jo proseneliai ir seneliai. Susipažinę su Lietuvių liaudies rudens vakaronėmis, praturtinsime mūsų dvasią, sužinosime ir išmoksime naujų žaidimų ir ratelių, kurie atsispindi senųjų lietuvių švenčių papročius. Šią temą mums padės atskleisti tokie autoriai kaip: Dundulienė.P (1991), Urbanavičienė.D (2001), Kerbelytė.B, Stundžienė.B(1996), Žarskus.A (1990), Gutautas.S(1991).

Jau senovėje žmonės šventė, linksminosi. Jie buvo sukūrę nemažai švenčių, kurios buvo grupuojamos į dvi grupes. Vienų švenčių laikas buvo derinamas su astronominiais ritmais. Jos vadinamos Kalendorinėmis. Kitos šventės buvo susietos su su lauko darbų pradžia ir pabaiga. Šios šventės vadinamos Agrarinėmis. Agrarinių švenčių papročiai atsirado dėl žmones supančios gamtos dėsnių religinės svarbos, periodiško metų laikų keitimosi. Su metų laikais keitėsi ir darbo sezonai. Baigiantis vienam darbui prasidėdavo kitas: pirmas vagos išarimas, gyvulių išgynimas į laukus, pirmojo javo pasėjimas, šieno suvežimas, rugiapjūtė, derliaus nuėmimas ir t. t. Žemdirbiai tokiom progom ruošdavo iškilmingas šventes, per kurias atlikdavo įvairias apeigas. Šventėse gimė smulkioji tautosaka, dainuojamoji ir pasakojamoji tautosaka, instrumentinė muzika, žaidimai, šokiai, rateliai. Per šias šventes buvo sukurtas įvairus, turtingas bei sudėtingas menas, kuris išsivystė iš žmonių filosofinio supratimo.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mesi
  • Šokio pedagogika Rudens vakaronės
    10 - 6 balsai (-ų)
Šokio pedagogika Rudens vakaronės. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokio-pedagogika-rudens-vakarones.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 09:43
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo