Šokio terapija (2)


Įvadas. Meno terapijos samprata. Šokio – judesio terapija. Šokio – judesio terapijos ištakos. Integruota šokio – judesio ir kūno terapija. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Laikui bėgant pastebime, kaip visuomenės poreikiai, problemos kinta ir deja, bet dažniausiai didėja, įvairiausi specialistai taiko tam tikrus metodus žmogaus gyvenimo kokybei gerinti, susidariusių problemų sprendimų ieškojimui, pačių asmenybių lavinimui, tobulinimui ir ugdymui, bei dar daug susidariusių įvairiausių atvejų metu.

Sprendimų ieškojimo metu ne retai nusprendžiama į problemos sprendimo veiksmus įtraukti dar XX amžiuje itin pradėjusias plisti įvairiausias terapijos metodus, kurios skatina gyjimą, taip pat gydo, ugdo, tobulina ir lavina, atpalaiduoja, esant psichologinėms problemoms padeda spręsti sunkumus, ligų prevencijoms, sveikatingumo programose ir privačioje praktikoje.

Tai taip pat itin svarbu emocinių bei raidos problemų turintiems vaikams ugdyti kalbos, pažintinę raidą, mažinti baimes, agresyvumą, stresą, bei žmonėms turintiems specialiųjų poreikių. O šių gydomųjų terapijų yra įvairiausių – muzikos terapija, šokio – judesio terapija, dailės terapija, teatro terapija ir daugelis kitų.

Darbo tikslas: pristatyti šokio – judesio terapiją ir jos principus.

• Pristatyti meno terapiją, kurios viena iš krypčių yra šokio – judesio terapija;

• Išnagrinėti šokio – judesio terapijos pagrindinius aspektus ir principus;

• Trumpai pristatyti integruotą šokio – judesio ir kūno terapiją.

Psichologinių problemų kamuojamam žmogui save išreikšti itin sudėtinga. Jam sunku realiai pajusti savo galimybes, išreikšti savo jausmus, mintis ir norus, užmegzti artimus kontaktus. Ž. Dubodelova ir R. Mačiulaitis teigia, kad šias problemas žmoguje dar sustiprina jo vidiniai gynybos mechanizmai, atribojantys jį nuo aplinkinių žmonių, sukeliantys izoliacijos ir susvetimėjimo jausmą. Meno terapija, orientuota į saugaus kontakto kūrimą, pagelbėja koreguoti pasipriešinimo mechanizmus. Sveikatos problemų kamuojamam kūrybinis procesas vyksta meno terapeuto akivaizdoje. Meno terapeuto ir paciento-kliento santykiai laikomi vienu svarbiausių psichoterapinio poveikio veiksniu. O meno terapeutas turi vertinti pacientą kaip sau lygiavertį asmenį ir stengtis būti empatišku, kuo geriau suprasti jo jausmus, problemas, užjausti jį ir stimuliuoti potencines jo galias. Terapeutas tampa tarpininku tarp paciento-kliento ir jo kūrinio.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1729 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Šokio terapija (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Šokio terapija (2). (2017 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokio-terapija-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 17:10
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo