Šokoladas ir šokolado gaminiai


Kaip temperuoti sokolada. Šokoladinės figureles. Figureliu darbai is sokolada.

Šokolado pusgaminiai. Šokoladinė glazūra. Šokoladinė glazūra sudaryta iš trintos su cukrumi kakavos ir kakavos riebalų. Šokolado paruošimas. Šokoladinės glazūros technologinė schema. Temperavimas temperavimo mašina. Temperavimas ant vėsaus (marmurinio) darbo paviršiaus. Temperavimas mikrobangų krosnelėje. Šokoladu glaistytų gaminių laikymas ir gedimo priežastys. Kepinių glaistymas. Marmurinis torto paviršius. Porcijomis supjaustytų kepinių glaistymas. Smulkių kepinių, pyragaičių, glaistymas. Įvairių trafaretų panaudojimas. Šokoladinės spiralės. Šokoladiniai koriukai. Šokoladinės lazdelės. Šokoladinės drožlės. Šokoladinės figūrėlės. Šokoladas piešimui. Lietos šokoladinės figūrėlės. Vienpusės formelės Dvipusės formelės. Skysto šokolado panaudojimas.

Prieš glaistant gaminius, šokoladą reikia temperuoti. Susmulkintas šokoladas sudedamas į indą, įstatytą į kitą indą su šiltu vandeniu ir maišant kaitinamas iki 38OC temperatūros. 30OC temperatūroje šokoladas ištirpsta. Po to ataušinamas iki 20–25OC ir vėl šildomas iki 30–31OC. Temperavimas trunka 30–40min. Šokolado masėje būna nedidelių trintos kakavos gabalėlių ir neištirpusios cukraus pudros temperuojant jie tolygiai pasiskirsto masėje. Temperavimo metu labai svarbu laikytis nurodytos temperatūros. Tirpinant šokoladą, reikia prižiūrėti, kad į puodą nepatektų vandens ar garų. Nuo vandens masė pasidaro tąsi ir netinkama glaistymui. Temperavimas gali būti vykdomas įvairiais būdais, tačiau visų šių metodų pagrindas yra šokolado išlydimo ir aušinimo temperatūros, kurių laikomasi.

  • MS PowerPoint 6717 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (299 žodžiai)
  • Agne
  • Šokoladas ir šokolado gaminiai
    10 - 7 balsai (-ų)
Šokoladas ir šokolado gaminiai. (2014 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokoladas-ir-sokolado-gaminiai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:58
×