Sokratas ir sofistika


Įvadas. Sokrato požiūris į pasaulį. Ryšys su sofistais. Sokrato požiūriai. Sokrato filosofavimo būdas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Manau, kad didžioji dalis žmonių yra girdėję apie įžymų graikų filosofą Sokratą, pagarbos vertą asmenybę, kuris savo filosofines pažiūras dėstė tironų ir demokratijos laikais. Labai gaila, kad dėl savo taiklios kritikos neįtiko nei vienos valdymo formos patriarchams, kol galiausia buvo apkaltintas, kad negerbiantis tradicinių dievų ir tuo tvirkinąs jaunimą už ką buvo nuteistas mirti.

Šis mąstytojas iškėlė pažinimo ir visuotinybės klausimą. Su pažinimu ir visuotinybe atsiranda žinojimas, pasaulis pakyla į sąmoningos minties erdvę ir ši tampa objektu. Mintį jis suvokė kaip esmę. Kartu su Sokratu atėjo beribis subjektyvumas, savimonės laisvė. Kiekvienas žmogus turi atsiduoti sau, savo mintims, apmąstymams, privalo būti visame, ką jis galvoja, tada būsi laisvas, bet kaip bebūtų gaila, tačiau šiais laikais šita laisvė yra tapusi beribiu ir absoliučiu reikalavimu.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (2725 žodžiai)
  • Sokratas ir sofistika
    10 - 1 balsai (-ų)
Sokratas ir sofistika. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokratas-ir-sofistika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:27
×