Sokrato apologija


Sokrato apologija analize. Sokratas apie zmogu. Sokrato epologija. Sokratas filosofija. Sokrato kuriniai. Sokrato apologija aprasymas. Platonas sokrato apologija. 0. Sokrato apologija ismintis. Etika sokratas kokie zmones sieke isminties.

Tekste aprašoma, kad žynė sokratą paskelbė išmintingiausiu šalyje. Nepritardamas jos nuomonei filosofas eidavo pas kiekvieną žmogų, kuris skelbdavosi išmintingu, kalbėdavo su jais apie įvairius dalykus ir vertindavo jų išmintį. Iš tiesų, šitaip elgdamasis, filosofas siekė žmones priversti protauti, siekti žinių ir pažinimo. Sokratas manė, kad pats išmintingiausias yra dievas, nes tik jis viską gali žinoti.

Žmogui toks absoliutus žinojimas yra nepasiekiamas ir tiesiog neįmanomas. Taigi, koks tuomet žmogus yra išmintingas? Sokrato manymu, išmintingas žmogus yra toks, kuris suvokia, kad iš tiesų nežino nieko: žmonės, tas jūsų tarpe išmintingiausias, kurs, kaip sokratas, yra sužinojęs, kad jo išmintis, tiesą pasakius, yra niekis. filosofo manymu tik tai suvokęs, žmogus pradeda siekti žinių, pažinimo. Kadangi žinios yra ne įgimtos, o įgyjamos, šis žinių ieškojimas turi trukti visą gyvenimą, nes žinios nėra baigtinės. Pats sokratas save laikė turinčiu žmogišką išmintį, tačiau dauguma jo sutiktų žmonių jos neturėjo, apsimetinėjo, kad supranta net pačius sudėtingiausius dalykus. Tie žmonės, kurie sakė žinantys daugiau už kitus, sokrato nuomone, iš tikrųjų yra apsimetėliai ir pasipūtėliai. Sokratas teigė: kurie labiausiai giriami, tie pasirodė, man juos dievo žosmės atžvilgiu bekvočiant, veik daugiausia stokoją, o kiti, kurie menkesnio garsumo buvo, pasirodė daugiau nuovokos turį. pasak sokrato, jei žmogus nežinodamas dedasi daug ką žinąs, o jis nežinodamas ir nesideda žinovu, tai sokratui atrodo, kad jis yra išmintingesnis, nes jis, nors ir labai protingas ir daug patyręs žmogus nesisako žinantis, nors nieko apie tai nenusimano.

Vėliau sokratas kaip ir daugelis po jo filosofų, apkaltinamas tvirkinęs jaunimą ir kurstęs niekinti senus papročius. Sokratas visus jam pateiktus kaltinimus apsvarstė teisme ir, remdamasis savo filosofija, įrodė, kad jie nepagrįsti. Taip atskleidžiama priešprieša tarp sokrato išminties, jo mokymo ir daugelio žmonių požiūrio į tai.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (929 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Sokrato apologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Sokrato apologija. (2010 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokrato-apologija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 22:16
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo