Sokrato apologijos analizė


Sokrato apologija analizė. Platonas sokrato apologija. Sokrato ginamoji kalba. Sokrato kalbos. Sokrato apologija. Sokrato mokytojas teige. Platonas sokrato apologija analize. Sokratas apologija analize. Sokrato zymiausi darbai. Sokrato mokytojas.

Sokrato apologijos analize. Sokratas – vienas žymiausių antikos filosofų. Jo veikla buvo mokyti žmones doros, tiksliau sakant, lavinti jų protą, kad jo dėka būtų pasiekta dora. Tokią veiklą jis laikė savo gyvenimo prasme.

Sokratas – vienas žymiausių antikos filosofų.

Sokratas, panašiai kaip sofistai ir dauguma to meto žmonių, domėjosi tik žmogumi. O žmoguje jį domino vien tik tai, ką manė esant svarbiausia ir kartu ką galima pakeisti bei pagerinti.

sokrato apologija – tai ginamoji sokrato kalba atėnų teisme. Šią knygą, jau po sokrato mirties parašė jo buvęs mokinys platonas, taip norėdamas įamžinti savo mokytojo pažiūras, gyvenimą, stropiai jų besilaikant ir orią mirtį. Pats sokratas teigė, kad jis ne save gina, o atėniečius, nes jo manymu, neduodamas visuomenei ramybės, kritikuodamas ją, nuolat tikrindamas kiekvieną, kuris skelbiasi esąs išmintingas, daro jai tik gera.

Sokratas teigė, kad eidavo pas kiekvieną, kuris skelbdavosi išmintingu, kalbėdavo su juo apie įvairius dalykus ir vertindavo jo išmintį. Iš tiesų, šitaip elgdamasis, filosofas siekė žmones priversti protauti, siekti žinių, objektyvios tiesos. Sokratas manė, kad išmintingiausi yra dievai, nes tik jie viską žino. Žmogui toks absoliutus žinojimas yra nepasiekiamas. Taigi koks tuomet žmogus yra išmintingas? Jo manymu, išmintingas žmogus yra toks, kuris suvokia, kad iš tiesų nežino nieko. Tik tai suvokęs, žmogus pradeda siekti žinojimo. Kadangi žinios yra ne įgimtos, o įgyjamos, šis žinių ieškojimas turi trukti visą gyvenimą, nes žinios nėra baigtinės. Pats sokratas save laikė turinčiu žmogišką išmintį, tačiau dauguma jo sutiktų žmonių jos neturėjo. Tie žmonės, kurie sakė žinantys daugiau už kitus, sokrato nuomone, iš tikrųjų yra apsimetėliai ir dialogo būdu atskleisdavo kiekvieno jų silpnąsias vietas. Dėl to jis užsitraukė daugelio įtakingų asmenų, valdžiusių atėnus, nemalonę.

Apie politikus jo nuomonė taip pat nebuvo gera, kadangi nėr tokio žmogaus, kurs galėtų gyvas išlikti, sąžiningai visur priešindamasis jums ar kitai kuriai miniai ir neleisdamas valstybėje darytis eibėms neteisingų ir neteisėtų dalykų . Todėl tie žmonės, kurie tikrai kovoja už teisybę, niekuomet neišeina į viešumą.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (970 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Sokrato apologijos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Sokrato apologijos analizė. (2011 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokrato-apologijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 00:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo