SOS vaikai kursinis


Panevėžio agentūra „SOS vaikai“. Institucijos struktūrą sudaro. Institucijos personalas. Pagrindinės darbuotojų veiklos ir funkcijos. Socialinė darbuotoja. Socialinės darbuotojos funkcijos. Mokytojos. Mokytojų funkcijos. Psichologas. Psichologo fukcijos. Užimtumo terapijos specialistas. Užimtumo terapijos specialistas funkcijos. Institucijos klientai. Paslaugos, kurios teikiamos vaikams agentūroje „SOS vaikai“. Sunkumai su kuriais susiduria agentūra „SOS vaikai“. Sunkumai kuriuos įvardija agentūros „SOS vaikai“ klientai. Sunkumai kuriuos įvardija agentūros „SOS vaikai“ darbuotojai. Pasiūlymai agentūroi „SOS vaikai“ situacijos gerinimui. II dalis (refleksija). Kaip jūs vertinate šią instituciją? Kodėl? Ar institucija pasiekia užsibrėžtus tikslus, uždavinius? Kaip tai Jūs vertinate? Kodėl? Kaip vertinate teikiamas paslaugas? Kodėl? Kokius institucijos pliusus ir minusus išskirtumėte? Kaip vertinate socialinio darbuotojo veiklos specifiką? Kokius pasiūlymus galėtumėte pateikti socialiniam darbuotojui? Dienoraštis.

Panevėžio agentūra „SOS vaikai” - tai nevyriausybinė organizacija, gyvuojanti nuo 1992 metų. Šiuo metu agentūra „SOS vaiaki“ yra įsikūrusi tame pačiame pastate kaip ir Panevėžio „Šeimos namai“. Agentūra „SOS vaikai“ skirta vaikams iš socialinės rizikos šeimų nuo 7 – 16 metų amžiaus. Agentūra teikia reikalingiausias socialines paslaugas vaikams ir jų šeimos nariams. „SOS vaikai“ agentūros vadovė bei įkūrėja gydytoja M. Zabulionienė.

Institucijos misija - teikti socialines paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams bei nepasiturinčioms šeimoms, padedant jiems integruotis į visuomenę.

Padėti socialinės rizikos vaikams ir jų šeimoms spręsti iškilusias problemas bei ginti jų teises;

Bendradarbiaujant su kitais institucijos specialistais ruošia programas skirtingo amžiaus vaikų užimtumui.

Esant poreikiui tarpininkauja tarp vaiko ir jo aplinkos ( šeima, mokykla, draugais).

Įvertinimas: vaiko galių ir sunkumų įvertinimas; raidos ypatumų, asmenybės ar ugdimosi problemų nustatymas

Psichologinis švietimas: tėvų (globėjų) ir kitų su vaiko ugdymu susijusių asmenų švietimas aktualiais psichologijos, amžiaus tarpsnių, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais.

Rengia terapijos užsiėmimus (dailės, molio, muzikos, darbo ir kt.), kuriuose vaikai gali išlieti turimas emocijas, pažinti ir atskleisti savo asmenybę.

Mažai skiriama lėšų iš savivaldybės, todėl institucija rašo įvairius projektus, ieško indvidualių rėmėjų;

Specialistų trūkumas – priima darbuotojus iš darbo biržos, taip pat savanorius, studentus iš aukštųjų mokyklų atlikti parktikos.

Ruošiant pamokas vaikai nevisada gali tinkamai susikaupti, nes yra trugdomas aplinkinių dėmėsiu.

Galbūt būtų galima vaikus įtraukti į maisto gaminimą, kad jie nors minimaliai prisidėtų ir žinotų koks tai yra darbas, dideni vaikai gal net išmoktų kokių receptų, kuriuos galėtų gaminti namuose;

Šiam centrui reikėtų didesnės patalpos arba net dar vieno atskiro kambario, kurioje vaikai galėtų daryti pamokas, o kitoje leisti laisvalaikį.

Panevėžio agentūra „SOS vaikai” dėl savo teikiamų paslaugų vertinu teigiamai. Tačiau manu, kad institucija turi per mažas patalpas ir jose yra per mažai vietos vaikams. Šiuo metu agentūra „SOS vaikai” įsikūrusi tame pačiame pastate kaip ir Panevėžio „Šeimos namai”. Iš išorės ši institucija atrodo gražiai ir tvarkingai, langus puošia vaikų daryti darbeliai, kiemas yra erdvus ir pritaikytas žaisti vaikams. Vidus taip pat yra papuoštas įvairiausiais piešiniais, sutvarkytas ant sienų kaba reikalinga informacija tiek vaikams tiek kitoms tame pastate įsikurusiosms institucijoms. Tačiau šiame pastate yra labai mažai skirta vietos vaikų užimtumui, tik vienas kambarys, kuriame turi sutilpti apie 40 vaikų. O kai pagalvoji, kad visi vaikai yra skirtingo amžiaus, skirtingo charakterio, turi skirtingus poreikius, jiems reikia ir didesnės erdvės. Nes vaikai į dienos centrą ateina praleisti laisvalaikio, atsipalaiduoti, tačiau dabar jie dar labiau būna įsitenpia, nes jeigu keli vaikai nori daryti pamokas kiti galbūt klausytis muzikso ar šokti, tai į kelių vaikų norus bus neatsižvelgiama, nes kad leistų susikaupti tiems vaikams kurie daro pamokas, kiti vaikai turi atsisakyti savo pomėgio, o dėl to tada kyla pykčiai ir tarp pačių vaikų ir su darbuotojomis.

Panevėžio agentūra „SOS vaikai” pasiekia užsibrėžtus tikslus ir uždavinius. Tačiau galbūt kai kurie tikslai ir uždaviniai yra labiau akcentuojami, nei kiti. Todėl šios institucijos pasiekiamus vertinčiau vidutiniškai, kadangi agentūra nėra sukonkretinus savo tikslų ir uždavinių todėl nuo jų gausybės nukenčia šios institucijos kokybė.

  • Pedagogika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (7312 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • SOS vaikai kursinis
    10 - 4 balsai (-ų)
SOS vaikai kursinis. (2014 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/sos-vaikai-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:04
×