Sovietinė Lietuvos reokupacija


Reokupacija tai. Sovietine reokupacija. Lietuvos sovietine reokupacija.

Sovietinė Lietuvos reokupacija. Sovietų valdžios atkūrimas. Svarbiausias okupacinio režimo vykdytojas. LKP Centro komiteto būstinė 1948-1982 m. Šiuo metu - verslo centras. Kolektyvizacija. Kolektyvizacijos padariniai. „Lietuva bus, bet be lietuvių“. Raudonasis teroras tęsiasi. Tremtis – lietuvių tautos genocidas. Vagonas, kuriuo buvo vežami Lietuvos gyventojai į tremtį. Visi šie sovietų valdžios ir vietos kalaborantų nusikaltimai pripažinti lietuvių tautos genocidu. K l a u s i m a i.

Darbą ruošė : Liucija Višinskytė Rasa Antanavičiūtė 2c.

Po II-ojo pasaulinio karo Lietuva,kaip ir kitos Baltijos šalys, prievarta “grąžinta į sovietinių tautų šeimą”; Prasidėjo krašto sovietizacija, masinis valdžios įstaigų “valymas”; Vėl uždrausti valstybingumo simboliai (herbas, vėliava, 1950m.-himnas).

LKP(b)-(1918–1991 m.) Lietuvos komunistų partija, VKP(b) padalinys. Dauguma sovietų valdžios kolaborantų buvo karjeristai, trokštantis privilegijų,aukštų pareigų. LKP vadovai Antanas Sniečkus, Justas Paleckis, Mečislovas Gedvilas, Josifas Bartašiūnas ir kiti dalyvavo naikinant savo tautą. VKP(b)- valdančioji ir vienintelė partija SSRS. Vėliau-SSKP.

Tikruoju LSSR “valdovu” tapo iš Maskvos atsiųstas bolševikas fanatikas Michailas Suslovas. Be jo pritarimo lietuvių komunistai neturėjo teisės nieko spręsti.

Lietuva, kaip ir visa SSRS buvo įtraukta į sovietų valdžios rinkimų farsą. Balsuoti atėjo nedidėlė gyventoju dalis, tačiau skelbė, jog balsavo 91% visų rinkėjų, o komunistai gavo 95 % visų balsų. Mėginta apgauti pasaulį, jog SSRS-demokratinė valstybė,o lietuviai remia sovietų valdžią.

Komunistai norėjo lietuvių žemdirbius palikti be žemės, paversti klusniais sovietinio režimo vergais; Iš stambiųjų ūkininkų, partizanų ir tremtinių šeimų konfiskuota žemė atiduota bežemiams ar mažažemiams; 1948m. Krašte prasidėjo masinė prievartinė kolektyvizacija; 1949-1950m. Į kolūkius komunistai suvarė 90% valstiečių.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5780 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (618 žodžiai)
  • Rasa
  • Sovietinė Lietuvos reokupacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Sovietinė Lietuvos reokupacija. (2014 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/sovietine-lietuvos-reokupacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:45
×