Sovietizacija Reokupacija Holokaustas


Birželio sukilimas. Vokiečių valdžia Lietuvoje. Žydų naikinimas Holokaustas.


Sovietizacija: Lietuva buvo prievarta sovietizuojama. Uždraustos komunistinės partijos, organizacijos, įvesta spaudos cenzūra, suvaržyta bažnyčios veikla, švietimas ir kultūra pakeista pagal komunizmą. Uždraustas herbas ir vėliava. Pertvarkyta Lietuvos kariuomenė, atleisti valdininkai, naikinta privati nuosavybė, atimtos įmonės ir gyventojų turtas, įvestas sovietiškas rublis, įvykdyta žemės reforma.

Trėmimai: Prasidėjo 1941m. birželio 14d. trėmimas į Sibirą.

Birželio sukilimas: K. Škirpos įkurtas Lietuvių aktyvistų fondas ėmė rengti sukilimą. Sukilimas prasidėjo birželio 23 d. kai pirmą dieną vyko SSRS ir Vokietijos karas. Tauta ryžosi priešintis okupantams. Kauno radiofono sukilėliai paskelbė atkuriantys nepriklausomą Lietuvos valstybę ir sudarantys laikinąją vyriausybę. Traukdamiesi raudonarmiečiai nužudė daugybę politinių kalinių, sukilimo rėmėjų ir taikių gyventojų, žuvo daug partizanų, bet birželio sukilimas parodė lietuvių ryžtą atkurti valstybę ir atskleidė komunistų melą apie Lietuvos savanorišką prisijungimą į SSRS.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (556 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Sovietizacija Reokupacija Holokaustas
    10 - 8 balsai (-ų)
Sovietizacija Reokupacija Holokaustas. (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sovietizacija-reokupacija-holokaustas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 09:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo