Sovietmečio laisvalaikis bei pramogos


Sovietmečio laisvalaikis. bei pramogos. Darbo tikslas. Supažindinti su sovietinių laikų pramogomis ir to meto laisvalaikio leidimo būdais. Kinas. Sovietmečiu žmonės neturėjo didelio pasirinkimo. Po Antrojo pasaulinio karo visą kino gamybą bei platinimą ėmė kontroliuoti sovietų valdžia. Populiariausi sovietmečiu veikę kino teatrai. Kino teatras „Lietuva“. Televizija. Didelė dalis televizijos buvo neįdomios. Knygos. Knyga buvo didžiulė vertybė ir deficitas bei labai branginama dovana. Stalinizmo metais namuose. Radijas. Radijo imtuvais (ypač vertintas VEF) žmonės. Dainos. Nepamiršę tradicijų žmonės mėgo dainuoti. Šokių vakarai. XX a. pirmoje pusėje šokių vakarų organizavimu dar rūpinosi pati jaunimo bendruomenė.


Supažindinti su sovietinių laikų pramogomis ir to meto laisvalaikio leidimo būdais.

Didelė dalis televizijos buvo neįdomios, dažniausiai retransliuojamos iš Maskvos: partijos veikėjų kalbos, per televiziją rodomi filmai apie karą,taip pat buvo transiliuojami klasikiniai koncertai, baletas, spektakliai (tuo metu veikė tik du televizijos kanalai – Lietuvos ir Maskvos)..

XX a. pirmoje pusėje šokių vakarų organizavimu dar rūpinosi pati jaunimo bendruomenė, tiksliau – vaikinai. Kad įvyktų šokiai, reikėjo surasti patalpas, pasirūpinti muzika ir paskleisti žinią apie būsimą šokių vakarą. Bet įsigalėjus sovietmečiui, sulig pokario kolektyvizacija, sovietinė valdžia pradėjo kontroliuoti ne tik Lietuvos kaimo žmonių darbą, bet ir jų laisvalaikį. Kaip teigė tuometinė spauda, Lietuvoje 1951–1965 m. pastatyti net 306 kultūros namai ir klubai. Kultūros veikla ėmė rūpintis jau ne patys kaimo gyventojai, bet kultūros namų darbuotojai. Sovietmečiu jaunimo šokius kultūros namuose dažniausiai organizavo kultūros namų direktorius ar meno vadovas, kuris parduodavo bilietus į šokius bei prižiūrėdavo bendrą tvarką šokių salėje. Šokių vakarai skirtingai vadinti. Uždarose patalpose vykę šokiai – vakaruškomis, šokiais, diskotekomis. Pavadinimai keitėsi priklausomai nuo laikotarpio.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2094 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (650 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lėja
  • Sovietmečio laisvalaikis bei pramogos
    10 - 1 balsai (-ų)
Sovietmečio laisvalaikis bei pramogos. (2016 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sovietmecio-laisvalaikis-bei-pramogos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:21
×