Sovietų Sąjunga Šaltojo karo metu, Pagrindinių laikotarpių bruožai


Sovietų Sąjunga Šaltojo karo metu, Pagrindinių laikotarpių bruožai.


,,Šaltasis karas buvo beprotiškas laikotarpis: globalioje kovoje susidūrė gudrūs pingvinai ir galingos baltosios meškos, milžiniški jūrų vėplių pulkai ir nesuskaičiuojamos banginių armadas, ruoniai-žudikai ir albatrosai”,- taip apie Šaltajį karą atsiliepia mixstuff.ru.

Taigi, pradėkime viską nuo pradžių. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui neatpažįstamai pasikeitė didžiųjų valstybių galių pusiausvyra ir Europos žemėlapis. Jam baigiantis iškilo tik įtakingiausios, vadinamosios galingosios valstybės – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Sovietų Sąjunga. Pakitę šių valstybių santykiai peraugo į vadinamajį Šaltajį karą: ideologinę, propagandinę kovą, ekonominį, karinį lektyniavimą. Tiesa, norint visapusiškai perprasti Sovietų Sąjungos raidą, būtina užmesti akį į esmines Šaltojo karo priežastis.

Nepaslaptis, kad didžioji dalis karų kyla dėl siekio viešpatauti pasaulyje (šiuo atveju anksčiau minėtosios Sovietų Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos). Norėčiau paminėti kad požiūris, jog abi valstybės buvo lygios yra klaidingas, nes Jav Sovietų Sąjungą lenkė materialiniais ištekliais, išradimais, valdymo įgūdžiais ir kt. Kita svarbi priežastis - ideologijų priešiškumas. Ilgalaikis SS tikslas buvo išplėsti komunizmą už savo valstybės sienų. Sovietų Sąjungos kozeriu tampa Vidurio Rytų Europa (1944-1945 m.

  • Microsoft Word 294 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (787 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ugnė
  • Sovietų Sąjunga Šaltojo karo metu, Pagrindinių laikotarpių bruožai
    10 - 3 balsai (-ų)
Sovietų Sąjunga Šaltojo karo metu, Pagrindinių laikotarpių bruožai. (2020 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sovietu-sajunga-saltojo-karo-metu-pagrindiniu-laikotarpiu-bruozai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 16:03
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo