Sovietų sąjungos kariuomenės įvedimas į Lietuvą 1939m


Sovietu kariuomenes ivedimas i lietuva. Lietuva 1939 konspektas. Sovietų kariuomenės įvedimas 1939 metais. 1939 sovietu kariuomene. Gyvenimas sovietu lietuvoje referatas. Tarybu sajunga kariumene. Sovietine lietuva skaidres. 1939 m gyvenimas aprašymas. Lietuvos kariuomene 1939. Karinės bazės naujoje vilnioje, alytuje, gaižiūnuose ir prienuose 20 tūkst.

Sovietų sąjungos kariuomenės įvedimas į Lietuvą 1939m. 1939m. Spalio 10d. J. Urbšys ir V. Molotovas savo vyriausybių vardu pasirašė Lietuvos-sovietų sąjungos savitarpio pagalbos ir Vilniaus ir Vilniaus srities perdavimo Lietuvai sutartis. Abi susitariančios šalys įsipareigojo teikti viena kitai visokeriopą pagalbą, nesudaryti viena prieš kitą jokių sąjungų, nedalyvauti jokiose koalicijose prieš kurią nors jų. Be to, sovietų sąjunga įvedė į Lietuva 20 tūkstančių raudonosios armijos karių.

Šiaulių 12-osios vid. M-klos 1939m. Spalio 10d. J. Urbšys ir v. Molotovas savo vyriausybių vardu pasirašė Lietuvos-sovietų sąjungos savitarpio pagalbos ir vilniaus ir vilniaus srities perdavimo Lietuvai sutartis.

Sovietų sąjunga, prieš atiduodama vilnių Lietuvai, miestą visiškai suniokojo. Buvo išvežti visi vertingesni daiktai, plėšiami gyventojų butai. 1939m. Spalio 27d. 9val. Lietuvos kariuomenė įžengė į vilniaus kraštą. Tačiau sovietų sąjunga grąžino tik ketvirtadalį tos teritorijos, kuri priklausė Lietuvai 1920m. Liepos 12d. Taikos sutartimi.

20 tūkst. Į Lietuvą įžengusių raudonarmiečių buvo dislokuoti naujoje vilnioje, alytuje, prienuose bei gaižiūnų poligone (netoli Kauno). Čia jie susidūrė su nauja, jiems neįprasta aplinka. Lietuvoje tuo metu buvo aukštesnis ekonomikos lygis nei sovietų sąjungoje. Bolševikai ir jų šeimos čia rado daug geresnes gyvenimo sąlygas. Karininkų žmonos tiesiog siaubė parduotuves, pirko viską iš eilės, nes kainos jiems čia atrodė juokingai žemos, o prekių kokybė nepalyginti geresnė. Dar dabar tuos laikus matę žmonės šypsosi, prisimindami, kaip kareivių žmonos vaikščiojo po miestą apsivilkusios apatiniais marškiniais, galvodamos jog tai suknelės. Atvykus tokiai gausybei žmonių, reikėjo juos apgyvendinti, suteikti kitas būtinas gyvenimui paslaugas. Matydami geresnes gyvenimo sąlygas kariai ėmė bėgti iš savo dalinių, dezertyruoti. Iš pradžių buvo stengiamas nuslėpti šiuos faktus, bet vėliau kremlius apkaltino Lietuvos vyriausybę, kad ji blogai elgiasi su kariais, juos grobia, žudo.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (582 žodžiai)
  • Kajus
  • Sovietų sąjungos kariuomenės įvedimas į Lietuvą 1939m
    10 - 2 balsai (-ų)
Sovietų sąjungos kariuomenės įvedimas į Lietuvą 1939m. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sovietu-sajungos-kariuomenes-ivedimas-1939.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 18:01
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo