Spalvotieji metalai savarankiškas darbas


Medžiagų mokslo savarankiškas darbas.

Konstrukciniū medziagų medžiagu technologija. Spalvotieji metalai. Įvadas darbo tema. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo objektas. Aliminis ir jo lydiniai. Varis ir jo lydiniai. Magnis ir jo lydiniai. Liejamųjų magnio lydinių markės. Cinko lydiniai. Liejamųjų cinko lydinių markės. Literatūros sąrašas.


Darbo tema: susipažinti su tokiu metalu kaip aliuminis, magnis, varis, cinkas, ir jų lydinių gavybą panaudojimą, žymėjimą.

Darbo tikslas: susipažinti su metalų žymėjimu standartais ir panaudojimu.

Darbo uždaviniai: susipažinti su spalvotuoju metalų gavyba, panaudojimu.

Darbo objektas: spalvotieji metalai.

Aliuminis yra lengvas, plastiškas, laidus šilumai ir elektrai, poliruotas gerai atspindi šviesą. Techniškai grynas aliuminis naudojamas elektrotechnikoje, maisto pramonėje, šviesos technikoje. Dažniau naudojami aliuminio lydiniai su kitais metalais.

Aliuminio lydiniai, lyginant su techniškai grynu aliuminiu, yra geresnių mechaninių ir technologinių savybių (stipresni, geriau liejami, apdirbami pjovimu), bet mažiau atsparūs korozijai. Jie skirstomi į liejamuosius ir deformuojamuosius.

Pagal Europos standartą EN 1780-2, techniškai grynas aliuminis ir aliuminio lydiniai žymimi šiomis raidėmis:

W - deformuojamasis lydinys (vvrought; angį. k.), C - liejamasis lydinys (casting; angį. k.).

Po šių raidžių rašomi elementų cheminiai simboliai ir skaičiai, rodantys jų kiekį procentais. Aliuminio simbolis rašomas pirmuoju, o jo kiekis apskaičiuojamas iš 100 % atėmus legiruojančiųjų elementų kiekį, %.

Pagal GOST standartą, aliuminis žymimas raide A ir skaičiais, rodančiais aliuminio grynumą (pvz. A999 markė rodo, kad aliuminio yra 99,999 %). Liejamasis aliuminio lydinys žymimas raide A, komponentus atitinkančiomis rusiškomis raidėmis ir skaičiais, nurodančiais komponentų kiekį procentais.

Spalvotieji metalai savarankiškas darbas. (2016 m. Balandžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/spalvotieji-metalai-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:21