Spalvotieji metalai


Tikslas. Uždaviniai. Spalvoti metalai. Labiausiai naudojami yra šie spalvotieji metalai. Spalvotųjų metalų savybės. Spalvotųjų metalų panaudojimas. Spalvotųjų metalų trūkumai. Klasifikacija. Pagrindiniai spalvotieji metalai. Aliuminis. Aliuminio panaudojimas. Cinkas. Cinko panaudojimas. Varis. Vario panaudojimas. Išvados. Naudota literatūra.

Parengti pristatymą ir jame išanalizuoti spalvotųjų metalų sandarą, supažindinti su jų klasifikacijom.

Supažindinti su spalvotųjų metalų sandara. Paaiškinti spalvotųjų metalų klasifikaciją. Išanalizuoti pagrindinių spalvotųjų metalų savybes, svarbą, naudojimą.

Pasižymi dideliu šilumos laidumu. ( tai iššaukia greitą atšalimą suvirinimo metu.) Prie tam tikros temperatūros metalai pasidaro neatsparūs smūgiams. Kaitinant išskiria didėlį kiekį dujų. (tokiu būdu ardo aplinkos atmosferą ir chemiškai veikia kartu su kitomis dujomis.) Yra patvarūs ir ilgaamžiai, galintys atlaikyti aukštas temperatūras.

Spalvotųjų metalų ir jų lydinių panaudojimo sritys yra pačios įvairiausios: Varis ir jo lydiniai plačiai naudojami: chemijos pramonėje, įvairiausios paskirties vamzdžių,cisternų gamyboje, įvairių šaldymo įrenginių gamyboje ir t.t. Aliuminis ir jo lydiniai, naudojami: chemijos ir maisto pramonėje. lėktuvų, raketų, laivų, statyboje ir t.t.

Jie suyra veikiami rūgščių. Vienas iš efektyviausiu metodų, apsaugoti spalvotuosius metalus nuo atmosferos poveikio korozijai - dengimas apsauginėmis dangomis. .

  • Inžinerija Skaidrės
  • MS PowerPoint 980 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (455 žodžiai)
  • Ruta
  • Spalvotieji metalai
    10 - 2 balsai (-ų)
Spalvotieji metalai. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/spalvotieji-metalai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:14
×