Spalvų reikšmės skaidrės


Spalvų reikšmės. Tai gyvybės spalva, simbolizuojanti karštį - jį spinduliuoja iš savęs. Raudona. Oranžinė. Oranžinė yra antra spalvų spektro spalva. Geltona. Geltona yra trečia. Žalia. Žalia suteikia stabilumo, ištvermės ir ramybės. Mėlyna.Mėlyna asocijuojasi su. Violetinė. Violetinė atspindi taurius dvasinius siekius, todėl ji visada buvo siejama su religija. Rožinė. Nuo seno rožinė asocijuojasi su aristokratija, jėga, kilmingumu, prabanga ir dvasingumu. Ruda. Ruda yra žemės spalva, todėl daugiausiai asocijuojasi su žemiškais dalykais. Pilka. Pilka yra naudojama kaip pagrindas kitoms spalvoms. Balta Juoda. Balta sugeria visus spindulius ir todėl yra atpalaiduojanti bei vėsinanti. Spalvų derinimo taisyklės. Spalvinė interjero aplinka – tai sistema. Keturios pagrindinės spalvos yra raudona, mėlyna, balta ir geltona. Balta, juoda ir visi pilkos spalvos atspalviai dera su visais paletės tonais. Šiltos ir šaltos spalvos. Spalvos šiltumas ar.

Spalvinė interjero aplinka – tai sistema, kurios elementai yra visų interjero komponentų, sudarančių erdvinę-tūrinę struktūrą, spalvos. Išoriniai veiksniai kaip: apšvietimas, paviršiaus tekstūra ir gretimos spalvos gali pakeisti tikrą spalvų vaizdą. Tinkamai parinkus spalvas susikursite harmoningą spalvinę erdvę, pagal savo charakterį ir nuotaiką.  Vienas iš būdų tai Heringo (Ewald Hering) spalvų ratas, pavadintas - NCS (Natural Colour System). Tai sistema kuri naudojama visame pasaulyje kaip pagrindinis spalvų derinimo įrankis. NCS sistema visiškai pagrįsta žmonėms būdingu suvokimu. Todėl nenuostabu jog NCS pasižymi paprastumu, logiškumu ir natūralumu.  .

Keturios pagrindinės spalvos yra: raudona, mėlyna, balta ir geltona. Jas sumaišius gaunamos antrinės spalvos: violetinė, turkio, salotinė ir oranžinė. Dedant spalvas viena prie kitos ratu, matome kaip dera greta esanti spalva, tai suderintos spalvos. Spalvos esančios viena prieš kitą, vadinamos priešingomis spalvomis. Paprastai šios spalvos nedera. Dėl profesionalaus architekto ar dizainerio sumanymo pagrindiniu spalviniu akcentu gali tapti bet kuris spalvinės aplinkos komponentas, net ir priešingos spalvos, tada jos papildo viena kitą.

  • MS PowerPoint 202 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (642 žodžiai)
  • Matas
  • Spalvų reikšmės skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Spalvų reikšmės skaidrės. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/spalvu-reiksmes-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 20:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo