Spartos kultūra skaidrės


Sparta. Spartos santvarka ir valdymas. Spartos ūkinis gyvenimas. Spartos kultūra. Spartos politinės raidos bruožai. Spartietiška gyvensena. Spartos moterys. Spartiečių apginklavimas. Spartos dvasia. Spartos karo dievas. Įžymiausias spartiečių mūšis. Karalius Leonidas. Naudota literatūra.

50-60 000 – Laisvieji gyventojai (Periokoi -Gyvenantys aplinkui) Šie žmonės aprūpindavo karius maistu ir ginklais.

10 000 – Spartiečiai (Hamoioi - Lygiateisiai) Šioje žmonių grupėje visi buvo lygūs. Turėjo lygiai tiek pat žemės, tokias pat teises ir t.t.

100 000 – Helotai (Helots – baudžiauninkai) Tarsi vergai, pririšti prie žemės valdytojo privalėjo atiduoti dalį derliaus Spartiečiams.

Valdžia – 2 Karaliai ir 28 Senato nariai (Gerousia - Senatas).

Šie žmonės privalėjo palaikyti lygias teises tarp spartičių. Jais galėjo tapti tik sulaukę 60 metų.

Ūkis buvo autarkinis(save ir savo ūkį išlaikantis), tarptautinė prekyba neplėtojama. Spartoje turtas neturėjo jokios reikšmės. Žemė buvo valstybės nuosavybe. Ji padalinta į ligias dalis spartiečiams prižiūrėti. Ūkis laikėsi ant helotų ir laisvūjų žmoniu pečių kurie pagamindavo kas būtiniausia: ginklai, maistas ir kiti būtini irengimai. Pinigai buvo geležiniai.

Kultūriniu požiūriu Spartos laimėjimai nedideli. VII – VI a. pr. Kr. menas dar buvo puoselėjamas (chorai, šokiai). Bet dėl tam tikro vienpusiškumo, orientavimosi tik į karo dalykus spartiečiai vis labiau tolo nuo meno. Graikų dvasiniam gyvenimui jie nedarė poveikio.

Šeimos gyvenimas nebuvo vertinamas. Vyrai gyveno palapinių bendrijose, atskiruose namuose. Jie kolektyviai maitinosi ir kasdien mankštinosi ir suskirstyti grupėmis vėliau kartu į karą žygiuodavo. Jaunuoliai nuo ankstyvos vaikystės buvo grūdinami sportu, pratinami vartoti ginklą, pakelti skausmą, dažnai tai buvo daroma netgi žiauriais būdais.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1714 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (859 žodžiai)
  • Tomas
  • Spartos kultūra skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Spartos kultūra skaidrės. (2013 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/spartos-kultura-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:51
×