Spartos kultūra


Spartos valdymas. Sparta- referatai. Skaidrės apie spartą. Spartos skaidres. Leonido(sparta) darbai. Įžymiausias spartiečių mūšis.

Spartos valdymas, santvarka, ūkinis gyvenimas, kultūra, politinės raidos bruožai, gyvensena, apginklavimas, Spartos moterys, Spartos dvasia, įžymiausias spartiečių mūšis, karalius Leonidas, dabartinė Sparta.

Santvarka buvo labai savotiška, nes sulydė tris santvarkos tipus: demokratiją, aristokratiją ir monarchiją. Valdžią savo rankose laikė vyresni kaip 30 metų spartiatai, rinkdamiesi į tautos susirinkimą (apela). Jame buvo renkami 5 eforai (prižiūrėtojai) ir 28 tarybos (gerusijos) nariai (vyresni kaip 60 metų ir visam gyvenimui). Apela svarstė tik karalių (basilėjų) ir gerusijos jau aptartus pasiūlymus. Valdė du karaliai iki mirties, kurie karų metu turėjo neribotą karinę valdžią, o taikos metu buvo tik vyriausieji teisėjai ir žyniai, kitais klausimais turėjo daugiau garbės negu valdžios.

1. Valdantysis sluoksnis buvo spartiečiai. Jie sudarydavo“Lygiųjų bendruomenę” ir buvo laikomi lygiateisiais. 2.Perioikai Spartos sąjunginių sričių gyventojai, jie tarnaudavo kariuomenėje ir galėdavo turėti žemės, bet neturėdavo jokių politinių teisių. 3.Helotai -nukariauti gyventojai kitaip vergai.

Kultūriniu požiūriu Spartos laimėjimai nedideli. VII – VI a. pr. Kr. menas dar buvo puoselėjamas (chorai, šokiai). Bet dėl tam tikro vienpusiškumo, orientavimosi tik į karo dalykus spartiečiai vis labiau tolo nuo meno. Graikų dvasiniam gyvenimui jie nedarė poveikio.

Spartiečių apsirengimas buvo apsiaustas, apginklavimas – ietis, skydas ir šalmas.

Aries - karo dievas, buvo miesto, karų, mūšių, kareivių, o taip pat bebaimiškumo – globėjas.

  • MS PowerPoint 1730 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (901 žodžiai)
  • Kolegija
  • Fainnute
  • Spartos kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Spartos kultūra. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/spartos-kultura.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 03:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo