Spaudos atsiradimas


Spaudos atsiradimas pasaulyje. Spaudos atsiradimas europoje. Spaudos istorija. Referatas spauda. Referatas apie spauda. Spauda referatas. Laikraščių atsiradimas. Ofsetines spaudos atsiradimas. Pirmuju laikrasciu atsiradimas. Spaudos istorija pasaulyje.

Spauda atsirado Europoje 15 a. viduryje. Iki radijo ir televizijos išradimo tai buvo svarbiausia žinių perdavimo ir saugojimo priemonė. Iš pradžių buvo leidžiamos knygos, 17 a. imta leisti laikraščius ir žurnalus (periodinė spauda). 19 a. vid. pradėtos kurti spaudos agentūros. Įsigalėjus feodalams pasauliečiams ir susilpnėjus bažnyčios įtakai dvasiniam visuomenės gyvenimui, atsirado pasaulietinė partija. Jos plitimui labiausiai priešinosi katalikų bažnyčia, ji įvedė bažnytinę cenzūrą pažangių idėjų ir mokslinių atradimų knygoms ir degino jas, neretai su inkvizicijos teismų nuteistais jų autoriais. Kapitalizmo epochoje ideologinė svarba labai sustiprėjo. Ėmė kurtis pažangi revoliucinė partija; jos autoriai ir leidėjai buvo persekiojami, leidiniai konfiskuojami ir naikinami.
  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (507 žodžiai)
  • Spaudos atsiradimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Spaudos atsiradimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/spaudos-atsiradimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:22
×