Spausdinimo mašinų klasifikacija


Įvadas. Spausdinimo mašinos ir spaudos technologijos. Operatyvioji poligrafija. Trafaretinė spauda. Elektrostatinė spauda. Hektografija. Fleksografinė spauda. Kompiuterinė spauda. Skaitmeninė spauda. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinė XX – XXI a. skaitmeninė knygos gamybos technologijos iš pagrindų pakeitė knygos gamybos procesą, tačiau knygos, kaip poligrafijos produkto, esmė nuo XV a. pirmųjų inkunabulų išliko iki mūsų. Knygos specialistams reikia turėti žinių apie poligrafinės įrangos ir spausdinimo procesų polyčius, jų raidą.

Knygos gamyba spaustuvėje sudaro baigiamąjį, vadinamąjį poligrafinį (iš graikų k. polys – daug, grapho – rašyti) jos kūrimo etapą, susidedantį iš keliolikos sudėtingų technologinių operacijų. Pagrindinės jų yra rinkimas, spausdinimas, įrišimas.

Pirmoji iš šių operacijų susijusi su spausdinimui reikalingos spaudos formos parengimu; antroji – spausdinimas specialiomis mašinomis, ir trečioji operacija – įrišimas, jis gali būti atliktas kartu su spausdinimu vienu ciklu ir atskirai.

Taigi, čia bandysime plačiau susipažinti su antraja technologine operacija- spausdinimas specialiomis spausdinimo mašinomis.

  • Microsoft Word 279 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (1716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Spausdinimo mašinų klasifikacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Spausdinimo mašinų klasifikacija. (2013 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/spausdinimo-masinu-klasifikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:10
×