Spaustuvė knygų leidykla Švyturio bendrovė


„švyturio“ bendrovė knygoms leisti. „Švyturio“ bendrovės spaustuvės veikla skirstytina į du etapus Vilniaus (1918 – 1923). Vilniuje „Švyturio“ bendrovė leido nedaug knygų. Persikėlus į Kauną, „Švyturio“ spaustuvė iš viso 1924 metais išspausdino 16 knygų. „Švyturio“ bendrovės kūrėjai. Iš pradžių bendrovės nariai neturėjo daug pinigų. Knygynas. Buvo paskelbta, kad „Švyturio“ bendrovei leista atidaryti knygyną. Iš pradžių didesnę dalį knygyno asortimento sudarė senesni. Knygų leidyba. „Švyturio“ bendrovė, ypač pirmaisiais valstybės nepriklausomybės metais. Bendrovės emblemos. Taip pat daug. 1930 metų liepos 4 dieną, „Švyturio“ sandėlyje kilo gaisras. Sudegė daug knygų. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Vladas Žukas „Švyturio“ bendrovė knygoms leisti ir platinti 1918 –.

Vilniuje „Švyturio“ bendrovė leido nedaug knygų, o iš šalies užsakymų taip pat nebuvo gausu. Čia išspausdintos 74 knygos, bei kiti leidiniai. Didžiąja spaudinių dalį sudarė vadovėliai, viena kita mokslinė knyga.

Persikėlus į Kauną, „Švyturio“ spaustuvė iš viso 1924 metais išspausdino 16 knygų. Spausdino Humanitarinio fakulteto raštus, paskaitų tvarkaraščius, leidinį Lietuvos universitetas.

„Švyturio“ bendrovės kūrėjai, patyrę knygų leidybos ir prekybos žmonės. Stasys Jackevičius, Mykolas Steigvila, Jonas Rinkevičius, Jonas Starzdas, Antanas Rucevičius ir Martynas Kukta.

Buvo paskelbta, kad „Švyturio“ bendrovei leista atidaryti knygyną. Šis knygynas turėjo pasisekimą – žmonės buvo pasiilgę knygų, knygynų, be to knygynę apsipirkinėjo ir vietos urmininkai savo knygynėliams. Tuomet, prekinis kapitalas virto piniginiu ir taip susidarė lėšų leidybos bazei plėsti.

  • MS PowerPoint 2324 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (341 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Spaustuvė knygų leidykla Švyturio bendrovė
    10 - 3 balsai (-ų)
Spaustuvė knygų leidykla Švyturio bendrovė. (2015 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/spaustuve-knygu-leidykla-svyturio-bendrove.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 12:47
×