Spaustuvė praktikos ataskaita


Įvadas. Bendroji dalis. Įmonės struktūra ir valdymo sistema. Gamybiniai padaliniai ir technologiniai procesai. Įmonės technologiniai įrengimai. Kokybės kontrolė. Darbo saugos sistema. Individuali dalis. Užsakymas. Paruošiamieji spaudai procesai. Dizainas ir maketavimas. Lankavimas ir spalvų skaidymas. Spaudos formų gamyba. Išvados. Literatūros sarašas. PRIEDAS. Įmonės technologinių įrengimų specifikacijos. PRIEDAS. Gaminamos produkcijos pavyzdžiai. PRIEDAS. Praktikos ataskaitos elektroninė laikmena.

Ketvirtojo kurso gamybinė praktika atlikta įmonėje UAB „Taurapolis“. Tai vidutinio dydžio sparčiai besivystanti spaustuvė, kuri specializuojasi ofsetinėje spaudoje. Šiuo spaudos būdu spausdinama ir gaminama prezentacinė, reklaminė produkcija, pakuotės, laikraščiai, knygos bei žurnalai. Ofsetinis spaudos būdas leidžia pasiekti aukštą atspaudų kokybę, smulkių detalių gavimą ir gerą pustonių perdavimą.

Šios praktikos metu buvo įgyta žinių apie bendrą įmonės struktūrą, gamybos organizavimą ir jos vykdymo etapus, naudojamą įrangą, pagilintos bei sustiprintos turimos spausdintos produkcijos gamybos ir jos organizavimo žinios. Įmonėje turėjau galimybę stebėti projektų vadovių bendravimą su klientais, įvairių gaminių užsakymų paleidimą į gamybą ir su jų paleidimu kylančius nesklandumus, praktiškai galėjau prisidėti prie įmonės veiklos ir dirbti gamybos padalinyje. Praktikos metu buvo stengiamasi įgyti kuo daugiau reikalingų žinių, kurias būtų galima pritaikyti bakalauro baigiamojo darbo rengime bei ateityje dirbant panašios srities įmonėje.

Praktikos ataskaitoje pateikiama platesnė informacija apie įmonę, gaminamą produkciją, jos valdymo struktūrą, gamybinius padalinius bei naudojamus įrengimus. Individualioje dalyje nagrinėjami reklaminių gaminių paruošiamieji spaudai procesai ir teikiami pasiūlymai jų modernizavimui.

UAB „Taurapolis“ – naujoviška ir pažangi spaustuvė. Kaune, Mūšos g. 9, įsikūrusi įmonė savo veiklą pradėjo 2004 metais. Spaustuvė specializuojasi ofsetinėje spaudoje. Spauda apdirbama pospaudiminiais darbais, tokiais kaip: iškirtimas, bigavimas, perforavimas, kongrevas, lankstymas, segimas, brošiūravimas, įrišimas spirale, viršelių klijavimas.

Spaustuvėje surinktas 24 žmonių kolektyvas. Darbuotojai įmonėje dirba ne vienerius metus ir pasižymi giliomis poligrafijos žiniomis, kruopštumu, lankstumu ir atsakingumu. Įmonės techninė bazė yra nuolat atnaujinama ir prižiūrima. Didelis dėmesys skiriamas inovacijų plėtrai bei technologinėms naujovėms, investuojama į gamybos procesų modernizavimą bei tobulinimą. Būtent dėl šių priežasčių UAB „Taurapolis“ gamina aukštos kokybės produkciją, kuri patenkina net įnoringiausių klientų poreikius.

Spaustuvėje spausdinama tai, kas gali būti atspausta ant popieriaus arba kartono. Įmonės gaminama produkcija:

Spaustuvė dažniausiai vykdo didelio tiražo gaminių užsakymus, tačiau esant poreikiui gali spausdinti ir nedidelį tiražą. Visi darbai atliekami laikantis sutartų terminų, o produkcija, klientams pageidaujant, gali būti pristatoma į bet kurį ne tik Lietuvos, bet ir kitos šalies miestą. 

ĮMONĖS STRUKTŪRA IR VALDYMO SISTEMA

Įmonės pagrindą sudaro direktorius ir administracija, kurioje yra direktoriaus pavaduotojas, vyriausioji buhalterė bei įmonės projektų vadovės. Direktorius sudaro sutartis su darbuotojais, atsako už saugų darbą spaustuvėje, priešgaisrinę saugą, nepertraukiamą įmonės veiklą. Visus su užsakovais susijusius reikalus tvarko ir užsakymų priėmimu rūpinasi projektų vadovės. Jos yra atsakingos už naujų klientų ir partnerių paiešką, ryšių su jais palaikymą, užsakymų priėmimą, užsakyme numatytų gaminių gamybos ir žaliavų kainų, produkcijos kiekių ir kitų sąlygų suderinimą, užsakymų atlikimo datų numatymą ir suderinimą su klientu, rūpinasi užsakymų atidavimu gamybai, informuoja užsakovus apie atliktą užsakymą, pasirūpina gaminių išsiuntimu, jei reikia užsako transportą.

Vyriausioji įmonės buhalterė yra atsakinga už buhalterinės ir finansinės apskaitos vedimą, darbų atlikimo ataskaitų ir produkcijos savikainos skaičiavimo sudarymą, darbo užmokesčių mokėjimą, mokesčių ir rinkliavos į valstybės institucijas skaičiavimą ir pervedimą bei kitą veiklą.

Taip pat įmonėje dirba maketuotojai-dizaineriai, kurie užsakovams kuria naują gaminių dizainą arba gali pakoreguoti jau turimą maketą. Sutvarkytas ir sumaketuotas darbas yra perduodamas reprocentro vadovui, kuris atlieka maketo lankavimą, spalvų skaidymą, rastravimą ir suvedimą, kontrolinių skalių sudėjimą bei spaudos formų pagaminimą.

Gamybos vadovas yra atsakingas už gaminių užduočių vykdymą ir gaminių kokybę. Jis koordinuoja viso gamybos skyriaus darbą, vadovauja darbuotojams, atsako už veiklą, susijusią su produkcijos gaminimu, užsakymų vykdymu, produkcijos bei gamybinio proceso kokybe, užsakovų reikalavimų prisilaikymu, darbo organizavimu ir už tai, kad užsakymai būtų atlikti laiku.

Gamybos padalinyje taip pat dirba spaudėjai ir operatoriai, kurie yra atsakingi už atliekamus spausdinamos produkcijos gamybos etapus ir darbų kokybę.

Kiekvieno naujo produkto gamybos procesas gali prasidėti tik gavus užsakymą. UAB „Taurapolio“ spaustuvės projektų vadovės bendraudamos su būsimais užsakovais suformuoja klientų viziją, kurią įmonė turėtų paversti tikrove, parenka medžiagas gaminio spausdinimui, nustato kainą, suderina pagaminimo datą ir gauna užsakymo patvirtinimą gaminimui.

Dizaino ir paruošimo spaudai padalinys

Turint aiškią viziją užsakymas keliauja į dizaino skyrių, kuriame maketuotojai-dizaineriai kuria naujam projektui dizainą arba koreguoja jau turimą maketą. Išdirbtas gaminio dizainas tikrinamas su užsakovais ir esant reikalui koreguojamas, o gavus patvirtinimą, maketas keliauja į kitą gamybos etapą.

  • Microsoft Word 2896 KB
  • 2015 m.
  • 45 puslapiai (7349 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Spaustuvė praktikos ataskaita
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Spaustuvė praktikos ataskaita. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/spaustuve-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:45
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo