Specialieji administracinės teisės principai


Specialieji administracinės teisės principai. Teisės principo sąvoka. Specialieji administracinės teisės principai. Centralizacijos ir decentralizacijos derinimo principas. Efektyvumo principas. Kompetencijos nustatymo ir diferencijavimo principas. Nepiknaudžiavimo valdžia principas. Teritorinio valdymo principas. Vienvaldiškumo ir kolegialumo derinimo principas. Vieno langelio principas. Išvada.

Specialiaji administracinės teisės principai sąlygoja viešojo valdymo, vykdomosios valdžios, valstybinio valdymo subjektų sistemos organizavimą ir funkcionavimą, valdymo veiklos padalijimą, efektyvios administracinės veiklos valstybės institucijose užtikrinimą. Jų pagrindą sudaro principai, kurie dažniausiai įtvirtinti įstatymuose, nustatančiuose atskirų administracinės teisės institutų ar viešojo valdymo sričių funkcionavimo juridinius pagrindus. Specialieji administracinės teisės principai dažniausiai yra konkrečiai ir aiškiai apibrėžti, o bendrieji administracinės teisės principai yra kildinami iš konstitucinių normų turinio. Specialieji principai konkretizuoja, patikslina ir kitaip plėtoja bendruosius principus.

Šis principas reiškia, kad juridiškai turi būti nustatyta kiekvieno viešojo valdymo subjekto, jo teritorinio padalinio, valstybės tarnautojų ir pareigūnų kompetencija, jų uždaviniai, funkcijos, teisės ir kiti. Viešojo administravimo subjektų kompetencija turi būti aiškiai ir tiksliai apibrėžta teisės aktuose. Pvz: Vyriausybės įgaliojimai įtvirtinti Konstitucijoje.

Centrinių valstybės institucijų veikla per teritorinius valstybės subjektus tokius kaip savivaldybės, seniūnijos. Centriniai valstybinio valdymo subjektai teritoriniuose administraciniuose vienetuose tokiuose kaip apskritys ir savivaldybės, formuoja savo teritorinius darinius. Šis principas lemia viešojo administravimo subjektų sistemos struktūrą, išdėstymą, ir teritorines veiklos ribas.

Kolegialumas- kai sprendimai priimami valstybės institucijoms ar asmenims tariantis bendrai atsižvelgian vienoms į kitus.

  • MS PowerPoint 60 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (565 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Specialieji administracinės teisės principai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Specialieji administracinės teisės principai. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialieji-administracines-teises-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:32
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo