Specialieji automobiliai


Policijos transporto automobliai mokslobaze. Specialusis transportas referatai.

Įvadas. Transporto rūšys. Automobilio variklis. Specialusis transportas. Kitos specialiųjų automobilių rūšys. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Darbo tikslas- išnagrinėti kokių tipų yra specialieji automobiliai.

Darbo uždaviniai:

literatūros šaltinių analizė;

lšnagrinėti koki specialieji automobiliai eksploatuojami mūsų keliais;

lšsiaiškinti kaip automobiliai klasifikuojami, kuo jie skiriasi nuo įprastų automobilių;

Specialieji automobiliai skiriasi nuo serijinių gaminamų automobilių tuo, kad jie skirti atlikti specialiems bei konkretiems darbams, dažnai toki automobiliai yra modifikuojami ir pritaikomi specialiam darbui.

Specialieji automobiliai skirstomi į:

Gaisriniai automobiliai komplektuojami su gaisriniais siurbliais, priešgaisrine ir gelbėjimo įranga su kopėčioms. Dažniausiai komplektuojama su šia įranga:

Kinologų automobilis- paprastai lengvasis automobilis universalo arba furgono kėbulu, kuriuo pervežami policijos šunys.

Neįgaliųjų automobiliai gali būti pritaikyti įvairių markių. Tokius automobilius pritaiko įmonės turinčius tam tikrus leidimus. Individualiai paruošia automobilius neįgaliesiems su įvairiomis disfunkcijomis taip palengvina automobilio vairavimą neįgaliesiems.

Kelių priežiūros ir statybiniams automobiliams priskiriami kelių tiesimo mašinos, sniego valymo bei druskų barstymo mašinos, kasimo bei lyginimo mašinos.

Grunto gręžimo automobiliai skirti ieškoti neužteršto vandeningo grunto sluoksnio, pagal grunto sudėtį naudojami šie gręžimo budai: sraigtinis, kalamasis, koloninis.

Amfibija yra transporto priemonė dažniausiai naudojama kariuomenėje, gelbstint žmones iš apsemtų vietovių. Ši transporto priemonė geba judėti tiek sausuma tiek vandeniu, kariuomenėje amfibijos būna dažniausiai šarvuotos.

Išanalizavus visus šiuos automobilius skirtus vykdyti specialius darbus pastebėjau jog dauguma automobilių yra modifikuojami individualiai pagal poreikius ar reikalavimus: tai yra greitosios pagalbos automobiliai kurie skirti ne tik mobiliai suteikti pirmąją pagalbą, bet ir pergabenti sužeistus ar sergančius žmones iš įvykio vietos ar ligoninės į kitą ligoninę. Greitosios pagalbos automobiliams keliami specialūs reikalavimai Lietuvoje. Policijos automobiliai būna įvairiausių komplektacijų su sekimo įrangomis, su greičio radarais, su saugumo kameromis gabenti nuteistiesiems. Greitosios bei Policijos automobiliai būna ne tik specialiosiomis įrangomis įrengimais bet ir jų varikliai būna modifikuojami tam, kad išvystytų automobilis didesnę galią.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 1871 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1824 žodžiai)
  • Marius
  • Specialieji automobiliai
    10 - 10 balsai (-ų)
Specialieji automobiliai. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialieji-automobiliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:02
×