Specialioji pedagogika ir psichologija Individualus ugdymo planas


Individualaus ugdymo planas. Ugdytinio sutrikimai ir sugebėjimai.


Šeima: Tėvas - Arūnas, 37 metų. Neseniai įgijo profesinėje mokykloje išsilavinimą dažytojo – tinkuotojo, tačiau dar darbo neturi, yra užsiregistravęs darbo biržoje. Kadangi turėjo problemų dėl alkoholio vartojimo, bet šiuo metu yra užsikodavęs, todėl nemokėjo, negalėjo tinkamai rūpintis sūnumi ir jį ugdyti. Aplamai tėviško rūpinimosi ir bendravimo buvo mažai, nes pačiam tėčiui trūksta vaikų auklėjimo įgūdžių. Mama – Sigita, 34 metų. Išsilavinimas vidurinis, bedarbė, augina tris nepilnamečius vaikus, penkių metų mergaitę, vienuolikos ir keturiolikos metų berniukus. Mama rūpestinga, tvarkinga, kiek leidžia galimybės, žinios, fizinė sveikata, tiek stengiasi ir rūpinasi vaikais. Tik pačios mamos šnekamoji kalba nėra taisyklinga, todėl sunku gerai ir teisingai ugdyti vaikus. Sesuo – Morta, 5 metų. Būna namuose su mama, kalba nerišliai, tačiau jau atpažysta skaičius ir raides. Kalbos sutrikimus ar kažkokius kitus sunku dar įžvelgti, tačiau kol kas nepastebima. Brolis – Paulius, 11 metų. Lanko 4 klasę, brolis dėl kalbos sutrikimų neturi, jo kalba, pagal amžių rišli ir graži. Aišku, nelabai taisyklinga, bet tai įgijo iš šeimos.

Šeima uždaro būdo yra dar seneliai tiek iš tečio pusės tiek iš mamos pusės, bet su jais bendrauja retai, nes gyvena toli. Vasarą vaikai važiuoja atostogauti pas vienus ir kitus senelius. Seneliai problemų neturi, jokių sutrikimų, gyvena nuosavuose namuose kaimuose, vieni truputėlį ūkininkauja, o kiti ne. Jie yra rūpestingi, tvarkingi, todėl labai padeda vaikams, suteikia materialinę paramą, nors vaikai ir mato juos retai, tik vasaromis. Vaikai su seneliais jaučiasi vistiek labai artimi ir labai juos myli. Vasaromis seneliai padeda ugdyti Matą, kuris turi kalbos sutrikimą.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1362 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edita
  • Specialioji pedagogika ir psichologija Individualus ugdymo planas
    8 - 1 balsai (-ų)
Specialioji pedagogika ir psichologija Individualus ugdymo planas. (2016 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialioji-pedagogika-ir-psichologija-individualus-ugdymo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:41
×