Specialioji pedagogika pažinimo sutrikimai


Specialioji pedagogika. Vaikai turintys specifinių pažinimo sutrikimą. Skiriamos šios specifinių pažinimo sutrikimų turinčių mokinių grupės. Moksleiviai turintys vizualinių procesų sutrikimų. Kaip atpažinti tokius vaikus? Kaip ugdyti regimojo suvokimo sutrikimų turinčius vaikus? Moksleiviai turintys girdimųjų ryšių sutrikimą. Kaip ugdyti klausos suvokimą turinčius vaikus? Vaikai turintys atminties sutrikimą. Kaip ugdyti atminties sutrikimų turinčius vaikus? Moksleiviai turintys savireguliacijos sutrikimų. Fonetiniai kalbos sutrikimai. Kalbėjimo tempo sutrikimai. Balso sutrikimai. Kalbos sutrikimai. Skaitymo ir rašymo sutrikimai. Komunikacijos sutrikimai. Regos sutrikimai.

Beveik kiekvienuose mokyklose yra mokinių, kurie atrodo guvūs, supratingi, gerai orientuojasi aplinkoje, adekvačiai vertina savo ir kitų vaikų elgesį, tačiau sunkiai išmoksta skaityti, rašyti, skaičiuoti, ilgai daro specifines, sunkiai įveikiamas klaidas. Tai yra vaikai, kuriems yra būdingi specifiniai pažinimo proceso sutrikimai, dėl kurių atsiranda mokymosi negalios. Šių moksleivių bendrieji intelektiniai gebėjimai pakankami, kartais net aukšti, tačiau susiformavę labai netolygiai. Reikėtų žinoti specifinių mokymosi negalių ir kitų įvairaus pobūdžio mokymosi sunkumų turinčių mokinių skirtumus:

1.Pedagogiškai apleisti, augę dvikalbėje aplinkoje, praradę mokymosi motyvaciją moksleiviai turi mokymosi sunkumų, bet ne specifinių mokymosi negalių.

2.Jei mokinio gebėjimai riboti, bet tolygūs, jei jam sunkiau sekasi ne suvokimo tikslumo, bet mąstymo reikalaujančios užduotys, vaikas tikriausiai turi ribotą ar sutrikusį intelektą. Tokiems vaikams nustatoma specifinė mokymosi negalia.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (3659 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alma
  • Specialioji pedagogika pažinimo sutrikimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Specialioji pedagogika pažinimo sutrikimai. (2014 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialioji-pedagogika-pazinimo-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:55
×