Specialiojo ugdymo raida įtraukiojo ugdymo genezė


Specialiojo ugdymo raida. įtraukiojo ugdymo genezė. Sąvokos. Atmetimas ir izoliacija. Pirmoji globos įstaiga (XIV a. ). Pripažinimas ir pagalba. Lietuva. Ugdymo ir ugdymosi galimybės. „Naujosios mokyklos“, „Naujojo ugdymo“ sąjūdis ir specialiųjų poreikių vaikų ugdymas. Lietuva (Rusijos imperijos okupacija (XIX a. )). Lietuva (1918-1940 m. ). Visuomenės be „Kitokių“. totalitarizmo laikotarpis. Lietuva (1940-1944 m. ). Lietuva (1945-1990 m. ). Specialiosios mokyklos 1980-1981 m. Integracija. įtraukusis ugdymas. Lietuva. Mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, integruoti į bendrojo ugdymo mokyklų klases.

Neįgalumą apibūdinančios sąvokos žmonijos istorijos raidoje ypatingai keitėsi. Jų kaitą sąlygojo keli veiksniai: 1) žmogiškosios esybės ir žmogiškojo orumo samprata; 2) visuomenėje išpažįstamų vertybių hierarchija; 3) mokslo išsivystymo lygis – tai, kiek neįgalumo reiškinys mokslui pažįstamas socialiniu ir medicininiu aspektais. Galkienė, 2013.

Pedagogikos mokslo raidoje sąvoką „defektologija“ pakeitė sąvoka „specialioji pedagogika“ – tai pedagogikos mokslo šaka, nagrinėjanti asmenų, turinčių specialiųjų poreikių, ugdymo klausimus. Vaikas, turintis specialiųjų poreikių, ateidamas į mokyklą, juos atsineša kartu su savimi. Esminė vaiko ir mokytojo sėkmės sąlyga – tų poreikių patenkinimas. [...] Bendroji ir specialioji ugdymo sistemos susijungia į vieną lanksčią, viena kitą papildančią sistemą ir taip sukuriamos sąlygos kartu mokytis įvairių galimybių vaikams.

Senovės Sparta Anot graikų istoriko Plutarcho fiziškai nesveiki vaikai buvo metami į bedugnę. Negalią turintys vaikai buvo paliekami gyventi, bet jų ugdymas vyko už karinės bendruomenės ribų. Viduramžiai Negalė ir demoniškumas, „kitokie“.

1330 m. Betliejaus vienuolyne įkuriama karališkoji Betliejaus „Bethlehem“ ligoninė ir prieglauda keliaujantiems vargšams (Prancūzija) Atskyrimas ir izoliavimas.

Humanistai kalbėjo apie negalią turinčio žmogaus teisę į žmogišką būtį ir orumą. Globos ligoninės Ispanijoje (XV a. pr.) Pagalba Izoliavimas Gydymas.

Mokinio asmenybės, jo psichikos ypatumų pažinimas Visi žmonės turi vienodus pažinimo ir supratimo gebėjimus. Todėl visi gali būti mokomi ir auklėjami, tik tam reikalingi tinkami metodai. Renė Dekartas (1596–1650).

  • Statistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 381 KB
  • 2016 m.
  • 39 puslapiai (1639 žodžiai)
  • Dovile
  • Specialiojo ugdymo raida įtraukiojo ugdymo genezė
    10 - 9 balsai (-ų)
Specialiojo ugdymo raida įtraukiojo ugdymo genezė. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialiojo-ugdymo-raida-itraukiojo-ugdymo-geneze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:10
×