Specialiųjų interesų grupės


Kas yra specialiųjų ineresų grupės? Specialiųjų ineresų grupių tipai. Specialieji ir bendrieji interesai. Valstybės institucijų veiksmai ir programos gali teikti ir tiesioginę. Specialiųjų interesų grupių rūšys. Klausimai. Atsakymai. Literatūros šaltiniai.


Kas yra specialiųjų interesų grupės? Specialiųjų interesų grupių tipai Specialieji ir bendrieji interesai Specialiųjų interesų grupių rūšys Klausimai Atsakymai Literatūros šaltiniai.

Specialiųjų interesų problemą nuo bendrųjų interesų problemos galima atskirti nagrinėjant, kam atitenka jų sprendimų sąnaudos ir nauda. Jei valstybės institucijų priimamų sprendimų ar vykdomų programų nauda ir sąnaudos atitenka toms pačioms žmonių grupės, galima teigti, kad yra atsovaujami bendrieji interesai. Specialiųjų interesų problema iškyla tuomet, kai vyriausybės programos nauda atitenka nedaugeliui, o sąnaudos paskirstomos dideliam skaičiui žmonių.

Profesinės sąjungos – pavyzdžiui, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, profesinė sąjunga Solidarumas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga. Šakinės ir geografinės verslo asociacijos – pavyzdžiui, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Politinės organizacijos – pavyzdžiui, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Profesinės organizacijos – pavyzdžiui, Lietuvos matematikos mokytojų asociacija, Nacionalinė verslo administratorių asociacija.

Kiek yra specialiųjų interesų grupių rūšių ? a) 3 b) 4 c) 6 4. Ką gali teikti valstybės institucijų veiksmai ir programos ? a) Tiesioginę, ir netiesioginę naudą. b) Neteikia jokios naudos. c) Teisingo atsakymo nėra.

Kokia yra viena iš labiausiai paplitusių ir dažniausiai naudojamų klasifikacijų ? a) Interesų grupių suskirstymas pagal jų susiorganizavimo laipsnį ir pobūdį.

  • MS PowerPoint 175 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (826 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Sima
  • Specialiųjų interesų grupės
    10 - 2 balsai (-ų)
Specialiųjų interesų grupės . (2017 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialiuju-interesu-grupes.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 01:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo