Specialybės įgūdžių praktikos projektinis darbas


Įvadas. Tiekimo – gamybos skyrius. Darbo eiga. Išvados. Finansų – buhalterijos skyrius. Darbo eiga. Išvados. Pardavimų – marketingo skyrius. Darbo eiga. Išvados. Personalo skyrius. Darbo eiga. Išvados. Bedrosios praktikos išvados. Literatūrinis sąrašas.

UAB „Marko Mantingėlė“ – tai praktinio mokymo firma, kuri 2002 m. vasario 25d. įsikūrė Marijampolės kolegijoje, Verslo ir technologijų fakultete kaip UAB „Ratas“. 2010 m. lapkričio 23d. ji buvo pervadinta į UAB „Marko Mantingėlė“. Ši įmonė yra pavaldi Lietuvos Simulith centrui. Ji imituoja tikros firmos veiklą, bendradarbiauja su kitomis profesinio mokymo firmomis ir atspindi kitus įmonėje esančius procesus.

UAB „Marko Mantingėlės“ tikslas – padėti studentams teorines žinias pritaikyti praktikoje.

UAB „Marko mantingėlė“ įmonė yra suskirstyta į keturis skyrius:

Personalo skyrius, kuris organizuoja įmonės personalo darbą ir užtikrina, kad dokumentai ir informacija padaliniams ir įmonės partneriams būtų pateikiama laiku.

Finansų – buhalterijos skyrius, kuris organizuoja įmonės veiklos buhalterinės apskaitos procedūras ir atlieka finansinių rodiklių analizę.

UAB „Marko Mantingėlės“ įmonės kiekviename skyriuje studentai dirba su tikrais dokumentais veda buhalterinė apskaitą, atsiskaitymus vykdo per Simulith banką.

S. Ežerskienė, J. Liebuvienė, A. Stonienė, J. Vaitekonienė, Kokybės vadybos sistemos diegimas verslo praktinio ugdymo firmoje, Vilnius, 2009.

Pirmosios savaitės, pirmąją darbo dieną susipažnau su verslo praktinio mokymo firmos UAB „MARKO MANTINGĖLĖ“ metodika ir darbu.

Šią dieną įmonės direktorė, susirinkimo metu mane paskyrė į tiekimo - gamybos skyrių. Tada teko susipažinti su šio skyriaus metodika, užduotimis, bylų nomenklatūra, pareiginiais nuostatais ir įvairių dokumentų pavyzdžiais.

Norint įsidarbinti buvo reikalingi tam tikri dokumentai. Taigi parašiau prašymą priimti į darbą, dirbti tiekimo vadybininke. Prie šio prašymo pridėjau gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Šiuos dokumentus pateikiau personalo skyriui.

Dar šiek tiek pasigilinus į pareigas, pirmiausiai turėjau parengti atliekų perdavimo į sandėlį žiniaraštį Nr. T 42-2. Taigi, gavus iš direktoriaus pavaduotojo gamybai materialinės atsakomybės perdavimo aktą darbo pradžioje Nr. T4-4, pradėjau vykdyti man paskirtą užduotį. Pirmiausiai užsipildžiau reikiamus rekvizitus. Toliau perėjau prie aprašo. Iš viso buvo 67 produktai, kurių likučius reikėjo surašyti. Susikėliau pateiktus duomenis į lentelę, surašiau faktinius ir kondicinius svorius, bei matavimo vienetus.

Vėliau reikėjo parengti atsargų judėjimo sandėlyje apskaitos žiniaraštį Nr. T-14(2)-7. Tam reikalinga buvo pagamintos produkcijos sunaudotų žaliavų ataskaita Nr. T-5-2. Taigi, susirašiau turimų žaliavų pavadinimus, gavimo būdus, matavimo vienetus. Tuomet iš kainoraščio susirašiau kainas. Tada susivedžiau pradinius likučius, kiek užsakyta (gauta) ir išduota. Taip apskaičiavau galutinius likučius apskaičiuotų žaliavų.

Atlikus šias užduotis man reikėjo, remiantis pagamintos produkcijos sunaudotų žaliavų ataskaita, užpildyti tiekėjams užsakymo blankus, bei užsakymus registruoti užsakymų registravimo žurnale, tačiau to daryti neteko, kadangi sandėlyje užteko žaliavų.

Taipogi turėjau užpildyti žaliavų atsargų apskaitos kortelę Nr. T-40-4. Joje surašiau UAB ,,MARKO MANTINGĖLĖ“ atsargas. Iš viso buvo 12 skirtingų prekių, įsigytų iš trijų įmonių ,,Maxima“, ,,Arvi cukrus“, ir ,,Kauno grūdai“. Kortelėje surašiau gautus, išduotus ir likusius prekių kiekius, vieneto kainas bei sumas. Taigi, augalinio aliejaus liko 0,620 l, kurio vieneto kaina yra 1,17Eur, vandens 0,300 l, kurio vieneto kaina yra 0,47Eur, cukraus 0,380 kg, kurio kaina yra 0,72Eur, kiaušinių 341 vnt., kurių vieneto kaina yra 0,11Eur, garstyčių 2,330 kg, kai vieneto kaina 3,77, joduotos druskos 1,830 kg, kai vieneto kaina 0,51Eur, mielių 0,030 kg , kurių vieneto kaina 2,95 Eur, pomidorų padažo liko 1,700 l, kurio vieneto kaina 1,74 Eur, ir sezamo 0,330 kg, kurio kaina 3,04 Eur.

Trečiadienį buvo paskirtas susirinkimas, kuris prasidėjo 10 val. Šio susirinkimo metu buvo diskutuojama su svečiais apie verslo idėjas bei jų įgyvendinimą.

  • Finansai Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Specialybės įgūdžių praktikos projektinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Specialybės įgūdžių praktikos projektinis darbas. (2015 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialybes-igudziu-praktikos-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:50
×