Specialybės kalba profesionalizmai ir žargonybės


Įvadas. Profesionalizmas. Profesinė leksika. Žargonybės. Sematinė žargonybė. Žargonybė – ne žargonas. Išvados. Studentiškų žargonybių žodynėlis.


a) didžiausia profesinės leksikos dalis – terminai.

Taigi, išsiaiškinome, jog žargono žodžio reikšmė gali keistis priklausomai nuo vartojimo situacijos bei bruožų. Taip pat, pačią darkytos kalbos reikšmę - tai kartais labai netaisyklinga, dažniausiai tyčia iškraipyta vulgari, įvairiomis svetimybėmis užteršta kalba. Tuo pačiu aptarėme, jog vienas iš būdingiausių ir svarbiausių bruožų - žodžių trumpinimas ar kitoks iškraipymas. Beje, retai žargono žodis turi vieną griežtai apibrėžtą reikšmę, kurią gali vienodai ir tiksliai apibūdinti visi kalbos atstovai. Palyginus kaip už savo kalbą buvo kovojama, aukojamasi ir kaip dabar žmonės atlaidžiai žiūri į kalbos vertę, tai tenka nusivilti. Kalbą galime labai greit sudarkyti,bet ar pavyks jos neprarasti? Tokį klausimą turėtų sau iškelti kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, prieš imdamas vartoti žargonizmą. Tik tenka pripažinti, jog kartais tai paįvairina mūsų kalbą bei suteikia jai lengvesnį emocinį išsireiškimą. Tačiau nereikėtų būti per dideliais optimistais tikint, jog šia kalba kalbės ir mūsų proanūkiai. To tikrai nebus, jeigu mes nesaugosime, nemylėsime ir nepuoselėsime savo kalbos. Rengiant šitą darbą, man įdomiausia buvo rinkti informaciją apie profesionalizmus, nes anksčiau tuom visiškai nesidomėjau. Todėl rinkdamas informaciją pats sužinojau daug naujų ir prasmingų dalykų.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1659 žodžiai)
  • Kolegija
  • 2qguys
  • Specialybės kalba profesionalizmai ir žargonybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Specialybės kalba profesionalizmai ir žargonybės. (2016 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialybes-kalba-profesionalizmai-ir-zargonybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:31
×