Specialybės kalbos kultūra namų darbas


Koks angliško transporto termino „Intermodal transport“ lietuviškas atitikmuo? Ar kelio ženklą galima vadinti „Apvažiavimu“? Kuris iš terminų teiktinesnis „Visuomeninis“ ar „Viešasis transportas“? Kokį terminą vartoti „Automobilio markė“ ar „Automobilio modelis“? Ar vartotinas žodis „Išmuitinti“? Ar vartotinas junginys „Iš to seka“? Koks angliško transporto termino „Intermodal transport“ lietuviškas atitikmuo? Ar taisyklingas sakinys „Darbai pagrinde baigti“? Ar galimas pasakymas „Priedas prie dokumento“? Ar taisyklingas vietininkas „Kaltas avarijoje“? Ar taisyklingas pasakymas „Atgauti jėgas“? Kokios dalyvio „Sekantis (sekanti)“ vartojimo klaidos ? Ar taisyklingas sakinys „Visa eilė darbuotojų gavo premijas“? Ar taisyklingas sakinys „Kas čia gavosi“? „Pasekoje“ ar „Pasėkoje“? „Miškovežis“ ar „Miškavežis“? Ar taisyklingas žodžių junginys „Autopakrovėjo mašinistas“? „Autoatsakiklis“ ar „Atsakiklis“? Kaip vartotina „Damasko plienas“ ar „Damasko plienas“? Ar vartotinas žodis „Aerouostas“? „Pasekoje“ ar „Pasėkoje“? Ar taisyklinga sakyti „Gera daryti gera“? „Vyriausiasis buhalteris“ ar „Vyriausias buhalteris“? „Draudžiantieji“ ar „Draudžiamieji kelio ženklai“? Kaip taisyklinga „Keli metai“ ar „Keleri metai“? Kuris iš variantų taisyklingas „Ant kelio gulėjo daiktas“ ar „Kelyje gulėjo daiktas“. „Klausti ką“? ar „Klausti ko“? „Jūros transportas“ ar „Jūrų transportas“?


Europos terminų žodyne „Eurovoc“ teikiamas lietuviškas terminas įvairiarūšis transportas (angl. intermodal transport). Tai viena iš mišriojo transporto (angl. combined transport) rūšių.

      Dar žr. įrašus „sekti“, „sekti ką nors, sekti kuo nors“.

Brūkšnys rašomas vardijant paveikslų sudėtinius elementus. Tarp skaitmens ir žodžio paliemami tarpai. Vardijimų pabaigoje taškas nededamas.

Černikovaitė M., Jucaitytė I. Marketingo išlaidų mažinimo efektas post-recesiniu laikotarpiu//Ekonomika ir vadyba. Nr. 16, 2011.

  • Microsoft Word 180 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1807 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Specialybės kalbos kultūra namų darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Specialybės kalbos kultūra namų darbas. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialybes-kalbos-kultura-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 04:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo