Specialybės kalbos projektinis darbas


Įvadas. Morfologija. Žodžių daryba. Kirčiavimas. Leksika. Sintaksė. Išvados. Literatūra.


Darbo pagrindinė tema - specialybės kalbos vartojimo nenuoseklumai investicijų ir draudimo tematikos testuose. Šią temą pasirinkau pagal savo studijuojamą specialybę tam, kad išanalizuočiau šioje srityje daromas leksikos, morfologijos, kirčiavimo, žodžių darybos bei sintaksės klaidas.

Darbe bus pateikiama pagal pasirinktą temą nevartojamų žodių junginių, kirčiavimo, morfologijos, leksikos bei sintaksės klaidų. Klaidos bus ištaisytos, parodytas taisyklingas kalbos vartojimas ir paaiškinta. Šio darbo tikslas – atkreipti dėmėsį į specialybės kalbos vartojimo nenuoseklumus investicijų ir draudimo tematikos testuose tam, kad būtų išvengiama klaidų.

Komentaras:Kartais netaisyklingos konstrukcijos vartojamos kabutėse kaip kalbos puošmena. Bet kabutės klaidų neapsaugo, - klaidos yra klaidos ir gadina kalbą.

Komentaras: Veiksmažodžiai dabar daugeliu atvejų keičia savo buvusį galėjimą prisijungti tam tikrus linksnius su prielinksniais ir be jų. Reguliuojant normas, būtų gerai turėti veiksmažodžių junglumo žodyną.

Komentaras: Kaip....,taip....netinka dėl to, kad tokiuose sakiniuose nereiškiama jokio lyginumo, o norima sujungti du lygiaverčius dalykus. Taip...,kaip.... konstrukcija vartojama lyginant ir nustatant lyginamųjų reikšmių tapatumą: Kaip miške šaukia, taip ir atsiliepia.

Blogas sakinys: Analizuojant darbuotojų įtakų reikšmę draudimo firmos pažangumui, reikia atsižvelgti ir į darbuotojų išsilavinimą.

Ištaisytas sakinys: Analizuojant darbuotojų įtakos reikšmę draudimo firmos pažangumui, reikia atsižvelgti ir į darbuotojų išsilavinimą.

Komentaras: Jeigu sangrąžinį veiksmažodį sakinyje galima pakeisti neveikiamosios rūšies formomis be turinio nuostolio, tai jį reikia taisyti.

Komentaras: Kai yra tarptautinių būdvardžių baigmenys -alinis, -arinis, -atinis, -etinis, -ijinis, -ikinis, -yvinis, -orinis, reikia žiūrėti, ar negalima jų sutrumpinti: palikti tik -inis ir atsisakyti tarptautinių formų -al-, -ar-, -at-, -et-, -ij-, -ik-, -yv-, -or- , o kai kur šias tarptautines formas palikti, bet vietoj -inis, -ė rinktis galūnes -us, -i. Dažniausiai vienu ar kitu būdu sutrumpinti įmanoma, ir reikėtų tai daryti.

  • Lietuvių kalba Projektas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1543 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ifka
  • Specialybės kalbos projektinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Specialybės kalbos projektinis darbas. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialybes-kalbos-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:58
×