Specifiniai mokymosi sutrikimai


Įvadas. Skaitymo sutrikimai. Diskalkulijos apibrėžimas. Asmeninės patirties aprašymas, konkretaus atvejo analizė. Išvados.

Literatūroje siauriausia prasme diskalkulija apibrėžiama kaip specifiniai matematiniai sunkumai, apimantys žemus pasiekimus tik matematikoje, kai mokantis kitų dalykų stebimi vidutiniai ar aukštesni pasiekimai.

7. Dėmesio perkėlimo problemos, t.y. perėjimas nuo vienos užduoties prie kitos.

Matematikos turi būti mokoma kaip antrosios kalbos. Tokie žodžiai, kaip „atimtis“, „daliklis“, „įžambinė“ ir pan. nėra vartojami kasdieninėje kalboje, tam pačiam aritmetiniam veiksmuiapibūdinti ir paaiškinti turi būti vartojami sinonimai „plius“, „pridėti‘, „padidinti keliais vienetais“. Vaikas turi išmokti matematinės sintaksės, terminologijos ir vertimo iš gimtosios kalbos

Informacijos turi būti pateikta vaizdžiai (uždavinio sąlygą grafiškai, schemomis ir kt.) \

Ribokite abstrakčios informacijos įsiminimą Remkitės gyvenimiškais, realiais pavyzdžiais ir mokinio patirtimi

Vaikui skaitymo, rašymo sunkumai išryškėjo jau pradinėje mokykloje. Lukui sunku buvo skaityti , rašyti, spręsti matematinius uždavinius. Berniukas buvo tirtas pedagoginėje psichologinėje tarnyboje 3-ioje klasėje.

PPT tarnybos išvadoje pateiktos mokinio galios bei sunkumai.

Vaiko galios: Geba gerai atlikti užduotis, pateiktas nuosekliai, pagal atraminę medžiagą. Stebimas įsibėgėjimas: berniukas sunkiai įsitraukia į naują užduotį, bet pradėjęs ją, atlieka vis geriau. Noriai bendrauja, aiškiai atsako į pateiktus klausimus. Gerai sieja vaizdu ir garsu pateikiama informaciją.

Sunkumai: Stebimas padidintas judrumas bei impulsyvumas. Po ilgesnės protinės veiklos, mokinys pavargsta ir vaiko judrumas bei impulsyvumas dar labiau išryškėja. Sutrikusi foneminė klausa: painioja fonemas t-d, k-g, p-b, o-uo-ou, e-ė, s-š , kartais kietuosius- minkštuosius priebalsius., nepakankami skaičiavimo įgūdžiai.

Pradinėje mokykloje jis gavo pagalbą iš spec. pedagogo bei logopedo.

Lukui atėjus į progimnaziją mokymosi sunkumai liko tie patys: skaitymo, rašymo, matematikos sutrikimai. Klasėje pamokų metu jis elgiasi pakankamai ramiai, turi savo draugų ratą. Yra linksmo būdo. Po pamokų skuba namo, papildomų užsiėmimu nelanko. Šeimoje jis yra jauniausias iš trijų vaikų. Mama niekur nedirba, šeimą išlaiko vienas tėtis. Lukas ne visada atlieka namų darbus, pokalbio metu išaiškėjo ir tai, kad nelabai patinka skaityti knygas.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1590 žodžiai)
  • Liuda
  • Specifiniai mokymosi sutrikimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Specifiniai mokymosi sutrikimai. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/specifiniai-mokymosi-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:40
×