Specifinio krovinio „Anglerūgštė“ parengimas vežimui ir transportavimas


Angliarūgštė. Angliarūgštės (Anglies dioksido)savybės. Anglies dioksido paruošimas. Anglies dioksido panaudojimas. Anglerūgštės (anglies dioksidas) identifikavimas pagal ADR reikalavimus. Angliarūgštės ir kitų dujų specialiosios ADR sąlygos. Angliarūgštės nužymėjimo parinkimas bei taros nužymėjimas. Anglerūgštės krovimo ir sandėliavimo reikalavimai. Sandėliavimas. Anglerūgštės krovinio dokumentavimas. Transporto priemonės ženklinimas. Transportavimo maršruto sudarymas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas- remiantis teorinėmis žiniomis ir analitiniais metodais parengti kursinį projektą apie pasirinkto specifinio krovinio ypatybes, pakavimo būdus bei krovimą, saugojimą, parengimą vežti ir transportavimą.

Darbo uždaviniai:

1. Pasirinkti specifinį krovinį iš pavojingų, gretai gendančiųjų, sunkiasvorių arba didžiagabaričių srities.

2. Kursinį projektą pristatyti aptarimui seminare pagal iš anksto sudarytą grafiką.

1) Kursinio projekto minimali apimtis – 20 kompiuteriu surinkto teksto puslapių 11 dydžio Times New Roman šriftu su 1.5 tarpeliais.

2) Kursinis projektas rašomas remiantis vadovėliais, specialiomis specifinių krovinių transportavimo taisyklėmis, moksliniais leidiniais, specialių žurnalų, žiniasklaidos, interneto ir statistiniais duomenis.

3) Būtina sudaryti literatūros sąrašą ir tekste nurodyti informacijos šaltinius. Iliustracijos būtinos, jos įvairaus pobūdžio.

4) Kursinis darbas įforminamas pagal bendrus universiteto reikalavimus, susegamas segtuve.

1) Kursinio darbo pristatymui ir aptarimui seminare skiriama 10 min.

2) Pristatymo data pasirenkama pagal grupėje suplanuotą seminarų tvarkaraštį.

3) Kursinio darbo pristatymui parengiamos skaidrės, iliustracijos, padalinamoji medžiaga ir schemos.

4) Aplanke įsegamas atspausdintas darbo tekstas ir jo bei pristatymo skaidrių elektroninė laikmena CD (popieriniame vokelyje su tituliniu užrašu).

1. N. Batarlienė. Pavojingųjų krovinių transportavimo pagrindai. Mokomoji knyga. Vilnius: Technika, 2009. 133 p.

4. Pavojingų krovinių Tarptautinių vežimų geležinkeliais Taisyklės (RID), I ir II tomai, 2009 m.

6. The computerized IMDG Code. IMO, Version 2.1 W. 1995.

10. M.J.Berežkovskij “Cheminių produktų saugojimas ir transportavimas”, Maskva, Chemija, 1973

12. D.M. Fraištat “Reagentai ir preparatai. Saugojimas ir pervežimas”, Maskva, Chemija, 1977

13. Žmonių sauga darbe. Išsamus galiojančių norminių aktų rinkinys, UAB “Vilkorda”, Vilnius, 1997.

14. Susitarimas dėl greitai gendančių maisto produktų tarptautinio gabenimo ir tokiam gabenimui naudojamų specialių transporto priemonių (ATP). LR Seimas, 2001.

15. Baublys A., Tarptautiniai krovinių vežimai. Vilnius: Technika, 2003.

Yra keletas metodų gaminant anglies dioksidą. Pramonėje gaminama angliarūgštė iš dolomito, kalkių – skilimo produktų, gamtos karbonatų, o taip pat iš krosnių gaunamų dujos. Dujų mišinys plaunamas kalio karbonato tirpalo. Mišinys sugeria anglies dioksidą, ir konvertuojamas į vandenilį. Iš vandenilio tirpalas yra kaitinamas ir jis suyra, taip išgaunas anglies dioksidas.

Siekiant padidinti įvairių kultūrų derlių galima efektyviai tręšti orą su anglies dioksidu. Tačiau šis metodas gali būti taikomas tik šiltnamiuose. Žemės ūkyje, dujos naudojamos sukurti dirbtinį lietaų. Kai neutralizuojančių šarminėje terpėje anglies dioksidą pakeičia stiprus mineralinė rūgštis. Kvepalų pramonėje, anglies dioksidas yra naudojamas kvepalų gamyboje. Medicinoje, anglies dioksidas yra naudojamas kaip antiseptinį poveikį sukeliančios dujos atliekant atviras operacijas.

Taip pat anglies dioksidas yra naudojamas kaip aktyvi terpė suvirinimo metu. Kai suvirinant anglies dioksidas jis suyra į deguoni ir anglies monoksidą. Deguonis reaguoja su skystu metalu ir oksiduoja jį.

Anglerūgštės (anglies dioksidas) identifikavimas pagal ADR reikalavimus

Angliarūgštė: Klasė – 2 Klasės pavadinimas – dujos Klasifikacinis kodas – 2TC Medžiagos identifikacinis numeris – 1005 Medžiagos pavadinimas – amoniakas, bevandenis Amoniakas, kaip pavojingas krovinys, yra priskiriamas 2 pavojingumo klasei dėl šių požymių: ! toksiškumas; ! ėdumas (ADR, 2013, I tomas). Amoniakas pasižymi pavojingomis savybėmis pagal kelias grupes, todėl tai yra vienas iš didžiausių pavojų žmogaus bei jo aplinkos saugumui keliančių cheminių medžiagų (ADR, 2013, I tomas).

Angliarūgštės ir kitų dujų specialiosios ADR sąlygos

Gabenant anglerūgšte,jos tara turi būti pažymėta GHS04 ženklinimu (paveikslėlis 1)

gamintojo pavadinimas arba ženklas, patvirtinimo numeris, talpyklos serijinis numeris, suteiktas gamintojo, bandyminis slėgis, pirminio bandymo ir paskutinės periodinės apžiūros data, ) bandymą ir apžiūrą atlikusio eksperto spaudas, medžiagos identifikacinis numeris ir pilnas pavadinimas ir kt.;

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 784 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3871 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrius
  • Specifinio krovinio „Anglerūgštė“ parengimas vežimui ir transportavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Specifinio krovinio „Anglerūgštė“ parengimas vežimui ir transportavimas. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/specifinio-krovinio-anglerugste-parengimas-vezimui-ir-transportavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:38
×