Spektaklio Akmenų pelenai recenzija


Teatro namų darbas Spektaklis „ Akmenų pelenai “ Režisierius Agnius Jankevičius. Kaunas , 2011 ĮVADAS. Spektaklio analizė. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Daniel Danis – tai autorius, kuris nesivaiko stereotipinių istorijų su laiminga pabaiga. Jo kūryba daug gilesnė ir prasmingesnė. Taigi „Akmenų pelenai“ tai pjesė, kuri pasakoja apie nelaimingą gyvenimą. Veiksmas vyksta miestelyje, kuriame Klermonas su dukra nusiperka sodybą po tragiškos žmonos žūties. Prislėgtas vyras užsiima sodybos atstatymo, žemės darbais ir visai nesidomi išoriniu gyvenimu, kol pagaliau į jo gyvenimą vėl sugrįžta meilė, kurios dėka jis išneša akmenis ne tik iš savo namo rūsio , bet nusimeta juos ir nuo savo širdies, kurie tiek laiko ją slėgė. Bet ta laimė trunka neilgai, istorija baigiasi tragiškai.

Konfliktas vyksta pačių personažų viduje. Jie apsimeta, kad jiem nieko nereikia, kai kurie iš jų vaidina žiaurius ir negailestingus, bet iš tiesų visi jie nori meilės ir šilumos, užuojautos ir supratimo. Istorija persmelkta skausmo, žiaurumo, ašarų ir neapykantos.

a) kaip buvo interpretuotas dramos tekstas spektaklyje?

b) kokie charakteriai buvo sukurti spektaklyje?

Spektaklyje sukurti charakteriai gana dvilypiai: Henriko Savickio personažo Klermono įkūnijamas charakteris, tai pažeidžiamo, silpno žmogaus, visai neatsparaus gyvenimo sunkiems išbandymamas, užsidariusio savyje su savo skaudžiais prisiminimais. Mikutavičiūtės Ingos Paskalė – tai gana stiprus charakteris, ji kovoja ne tik už save, bet ir už savo tėvo gyvenimo džiaugsmą, bet kartu ir užsisklendęs, nes savo išgyvenimus ji taip pat pasilieka tik sau. Gabrielės Aničkaitės vaidinamos Širlės charakteris taip pat gan stiprus, nes nepaisant nelengvo gyvenimo ir vienatvės ji turi ryžto kovoti už galbūt gėresnę ateitį, bet kartu ir silpnas, nes ji nesugeba pasipriešinti savo draugams ir pasiduoda jų spaudimui atkeršyti Klermonui. Tuo tarpu Aleksandro Kleino Koko charakteris taip pat silpno žmogaus, kuris savo jausmus ir išgyvenimus slepia po žiauriu savo elgesiu, kuris visą laiką bijo, kad liks vienas. Tai gi spektaklyje kuriami personažų charakteriai tikrai dvipusiški, iš vienos puses jie stiprūs, iš kitos silpni, pažeidžiami.

  • Teatras Namų darbas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1461 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Spektaklio Akmenų pelenai recenzija
    10 - 9 balsai (-ų)
Spektaklio Akmenų pelenai recenzija. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-akmenu-pelenai-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:12
×