Spektaklio analizė Žaldokynė


Spektaklio analizė Žaldokynė.

Šį spektaklį analizei pasirinkau tikrai ne atsitiktinai. Būdama didele Lietuvos istorijos mylėtoja, norėjau pasirinkti lietuvių kūrėjų darbą su išlikusia istorine verte. Būtent tokia yra ‚Žaldokynė‘. Tai yra fenomenaliai gajus, pats seniausias Lietuvoje ir iki šiol dar aktyviai rodomas spektaklis, kuris dienos šviesą pirmą kartą išvydo 1948 m. Net ir praėjus daugiau nei 60 metų nuo pirmosios premjeros ši komedija yra tebevaidinama ir sutraukia būrius žiūrovų. Aktorius Juozas Meškauskas sakė: "Spektaklis paprastas, nuoširdus. Toks, kad griebia kiekvienam žmogui už širdies. Ir nesvarbu, ar esi vyras, ar moteris, ar mokslininkas, ar dar kas – visiems žemiški dalykai yra mieli ir brangūs“ . Galbūt tokia yra ‚Žaldokynės‘ paslaptis? Šio darbo objektas – spektaklio ‚Žaldokynė‘ analizė. Tikslas – analizuojant spektaklį, įvertinant kritinę literatūrą, aptariant spektaklio kūrybinį sprendimą, meninės raiškos priemones, nustatyti, kuo gi šis, legendiniu tapęs, spektaklis iki šiol yra toks patrauklus Lietuvos žiūrovams?

Rašydama šią recenziją naudosiuosi pačiu spektakliu, aktorių prisiminimais ir atsiliepimais spaudoje.

Šį spektaklį 1948 m. pastatė režisierė Kazimiera Kymantaitė. Ši iškili teatro meno asmenybė svariai prisidėjo kuriant profesionalųjį lietuvių teatrą. Pasišventimu teatrui ji žavėjo visus ją pažinojusius. Iki šių dienų režisierė žmonių atmintyje yra išlikusi kaip drąsi, stiprios valios, meile gyvenimui ir žmonėms spinduliuojanti asmenybė . Dirbusi su keliomis aktorių kartomis ir keletą kartų atnaujinusį spektaklį, Kazimierą Kymantaitė Lietuvos kultūros istorijoje paliko kažką tokio ko dar nepavyko atkartoti jokiam kitam režisieriui.

  • Teatras Recenzija
  • Microsoft Word 106 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (974 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Spektaklio analizė Žaldokynė
    10 - 4 balsai (-ų)
Spektaklio analizė Žaldokynė. (2015 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-analize-zaldokyne.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:21
×