Spektaklio „Drugeliai laisvi“ recenzija


Vytauto didžiojo unersitetas. Socialinių mokslų. Įvadas. Spektaklio analizė. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Dainiaus Kazlausko režisuotą spektaklį ,,Laisvi drugeliai“ pasirinkau, nes niekaip negaliu pamiršti emocijų, kurios lydėjo po spektaklio. Spektaklis pirmiausia patraukė mano susidomėjimą dėl labai gerų žmonių atsiliepimų po premjeros ir pagrindinio veikėjo vaidmenį atlikusio Manto Jankevičiaus debiuto teatre. Stebint spektaklį buvo galima pajausti pačias įvairiausias emocijas nuo džiaugsmo iki liūdesio. Komedinio žanro spektaklis, lengvo ne itin sudėtingo turinio, tačiau turėjo mintį, kuri, mano nuomone, buvo svarbi ir aktuali. Jaunuolių santykiai su tėvais, noras daryti beprotiškus dalykus, siekti laisvės ir įgyvendinti savo svajones, kartais brandžiam žmogui gali atrodyti neapgalvoti ir pasmerkti nesėkmei. Spektaklyje vykę konfliktai atskleidžia dabartines aktualijas tėvų ir jaunuolių, Dono norą ištrūkti iš motinos gniaužtų pakilti ir skristi pačiam, įrodyti, kad pasiekti savo svajonių gali jis pats. Spektaklyje, taip pat, atskleidžiama šiuolaikinio jaunimo savirealizacijos ir darbo santykio problema. Dono kaimynė, 19-metė Džilė gyvenanti lengvabūdišką gyvenimą svajoja tapti aktore, tačiau neatrodo, kad ambicinga mergina, vardan savo svajonės verstųsi per galvą. Ji pasirenka eiti lengviausiu keliu, bendraudama su įvairiais režisieriais, taip tikėdamasi, kad išsvajota aktorės karjera tarsi nusileis iš dangaus ir nubarstys kelią žiedlapiais. Šios pagrindinės problemos labiausiai atsispindėjusios spektaklyje, pateikiamos su humoro prieskoniu, priverčiančios susimąstyti.

Recenzijos tikslas: išanalizuoti aktoriaus ir režisieriaus, Dainiaus Kazlausko, spektaklį ,,Laisvi drugeliai“.

Pjesės ,,Laisvi drugeliai“ veiksmas vyksta Niujorke, kur galimybių naujam gyvenimui gausu. Pagrindinis pjesės veikėjas jaunas neregys vaikinas, Donas, ištroškęs nuotykių ir nepriklausomo gyvenimo, ryžtingai nusprendęs atsisakyti motinos globos, ir iš mažo miestelio patraukė į pasaulio megapolį – Niujorką. Donas atvykęs į Niujorką siekė ne tik gyventi savarankiškai, bet kurti, dainuoti ir groti. Netikėtai susipažįsta su jauna, gyvybinga ir pašėlusia mergina, kuri gyvena gretimame bute, Džile. Užsimezgusi netikėta draugystė dviejų skirtingų žmonių kelius perpina tarpusavyje. Dono mama įsitikinusi, kad jos sūnus negali gyventi be jos globos, nuolatos jo gyvenimą kontroliuojanti ir bandydama atstoti motiną, tėvą, seserį, brolį, tetulę, gydytoją ir t.t. Pjesės veiksmas klostosi pakankamai sklandžiai, dinamikos įneša netikėtai atvykusi Dono motina, kurios atvykimas iššaukia konfliktų.

  • Microsoft Word 113 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2130 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Spektaklio „Drugeliai laisvi“ recenzija
    10 - 3 balsai (-ų)
Spektaklio „Drugeliai laisvi“ recenzija . (2019 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-drugeliai-laisvi-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 23:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo