Spektaklio Hamletas recenzija (4)


Spektaklio analizė. Apibūdinkite ankstesnę režisieriaus kūrybą ir atskleiskite spektaklio gimimo kūrybines aplinkybes. Koks spektaklio režisūrinis sumanymas. Kaip buvo interpretuotas dramos tekstas spektaklyje. Kokie charakteriai buvo sukurti spektaklyje. Apibūdinkite esmines spektaklio simbolines ar metaforines mizanscenas. Kuo spektaklio scenografija papildė režisūrinį spektaklio sprendimą. Kaip spektaklio muzika papildė spektaklio režisūrinį sprendimą. Kuo ir kaip spektaklio plastinis judesinis sprendimas papildė spektaklio režisūrinį sprendimą. Literatūra ir šaltiniai.


Mano pasirinktas tyrimo objektas yra Viljamo Šekspyro drama „Hamletas“, pagal kurią O. Koršunovas 2008m. sukūrė spektaklį. Šio tyrimo tikslas yra išsiaiškinti kaip režisierius mėgina perteikti šią tragediją šiuolaikiniam sociumui narpliojant visiems amžiams būdingas temas bei užduoti kiekvienam žiūrovui esminį, savęs pažinimo klausimą „kas aš esu?“. Recenzija bus pristatyta remiantis pastatyto O.Koršunovo spektaklio vaizdo medžiaga, kritikų vertinimais, jo duotais interviu, bei žiūrovų atsiliepimais,o taip pat paties V. Šekspyro dramos kūrinio palyginimu.

Garsusis Oskaras Koršunovas kartu su kitais garsiais Lietuvos aktoriais 2008 m. rugsėjo 9 d. Stavangeryje (Norvegijoje) pirmą kartą pristatė savo spektaklio versiją pagal Viljamo Šekspyro tragediją „Hamletas“. Režisierius tapo žinomas, tuo metu, kai 1990 m. rugpjūtį Edinburgo festivalyje, to meto garsiausiame ir didžiausiame teatro festivalyje pasaulyje, parodė spektaklį „Ten būti čia“. Nuo tos akimirkos režisierius tapo žinomas visame pasaulyje,o vėliau nuo 1998 m. tapo autorinio Oskaro Koršunovo teatro vadovas ir režisierius. Į spektaklį „Hamletas“ režisierius žiūrėjo kaip į iššūki, nes viename iš interniu jis minėjo „...Suvokiau, iš tikrųjų, jeigu ir galėčiau kažką daryti, man iššūkiu būtų „Hamletas“...“. O. Koršunovas kurdamas šį spektaklį didžiausią dėmesį skyrė tragedijos natūralumui bei paveikumui tai. Be abejonės, jam labai svarbu buvo ištrinti ribą tarp šių dienų žmogaus tragedijos suvokimo ir tarp „Hamleto“ laikų žmogaus suvokimo.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (896 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramirami
  • Spektaklio Hamletas recenzija (4)
    10 - 1 balsai (-ų)
Spektaklio Hamletas recenzija (4). (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-hamletas-recenzija-4.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 20:52
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo