Spektaklio Jeruzalė recenzija


Kaunas , 2013 Įvadas. Spektaklio analizė. Literatūra ir šaltiniai.


Ši pasaulinę šlovę pelniuso anglų dramaturgo Jez Butterwoth pjesė vos pasirodžiusi, susilaukė ypatingai palankaus kritikų vertinimo ir didelio teatralų susidomėjimo. Spektaklio režisierius Rolandas Atkočiūnas parengė savitą ir lietuvių širdžiai ypač artimą „Jeruzalės“ adaptaciją. Šiuo spektakliu jis priminė esmines ir puikiai žinomas mūsų būties tezes: kokie esame laikini, kaip nepaliaujamai ignoruojame vienybės bei tikėjimo svarbą, kaip pernelyg save idealizuojame ir, pagaliau, koks svarbus šiame laikmetyje teatro palaikomas gyvas dialogas, kuriantis visuotinį bendrumo jausmą.

Spektaklį sukūrė režisierius Rolandas Atkočiūnas, kuriam padėjo kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė, scenografas – Martiniš Vilkarsis bei daugelis aktorių. Šį spektaklį galima išvysti nuo šių metų sausio mėnesio Kauno dramos teatre. Viename interviu režisieriui buvo užduotas klausimas, ar šis spektaklis labiau atspindi jo nuolatinę kūrybinę manierą ar tai naujas ieškojimas? Jis atsakė: “Tai visiškai naujas mano kūrybinis posūkis, apmąstant XXI amžiaus žmogų. Ir tai visiškai nauja dramaturgija man pačiam. Ji turi apokaliptinį ženklą.“ Ši režisieriaus dramaturgija neturi nieko bendro su ankstesne. Pastaroji jo kūrybą buvo išreikšta labai aiškiai: yra kažkokia scena, kuri turi pradžią, kulminaciją ir pabaigą. Čia to nėra, todėl aktoriams nėra lengva vaidinti šiame spektaklyje. Spektaklis gimė iš to, kad dramaturgas J. Butterworthas kalbėjo apie globalesnius reiškinius, dėmesi sutelkdavo į vieną koknrečią asmenybę, kurį galėdavo daug daugiau papasakoti apie pasaulį, šiais dalykais susidomėjęs režisierius R. Atkočiūnas pradėjo statyti spektaklį.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Spektaklio Jeruzalė recenzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Spektaklio Jeruzalė recenzija. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-jeruzale-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:46
×