Spektaklio recenzija Hamletas


Vytauto didžiojo universitetas. Kur kada koks režisierius ir kokia trupė sukūrė Jūsų pasirinktą spektaklį. Hamletas – Viljamo Šekspyro tragedija, viena žymiausių jo pjesių, parašyta 1600 –1601 m. Pradinis režisieriaus sumanymas šiame spektaklyje pagrindinį vaidmenį buvo atlikti pačiam. Jame yra daug dramatinės įtampos momentų kartais pasakojimas yra lyriškas, kartais tragiškas, o kartais – komiškas (kai pasirodo Mirandą taip išgąsdinusi migla, tas blogą lemiantis rūkas, kurį iššaukia Prosperas, prideginęs virtuvėje sriubą). Vaidinti šiame spektaklyje Koršunovas sukvietė solidžią kelių teatrų ir kartų aktorių komandą. Simbolines spektaklio mizanscenas galime įvardinti Hamleto monologus, kuriuose kyla jam įvairiausiu klausimai dėl tėvo. Šiame pastatyme pagrindinis elementas yra veidrodis, veidrodžio simbolis čia yra nuoroda į intymumą ir susitikimą su pačiais savimi per atsispindintį atvaizdą. Spektaklio muzika leido žiūrovam labiau įsijausti į siužetą, kadangi ji paaštrindavo ir taip ore tvyrančią įtampą. Vienas iš plastinio bei tuo pačiu vaidzinio spektaklio sprendimų buvo tas, kad kiekviena esminė scena yra suvaidinama tarsi tai būtų atkiras spektaklis. Oskaro Koršunovo „Hamletas“ – tai trys valandos šiuolaikiškos klasikos su siaubo šiurpuliukais.

Tiriamasis objektas – Viljamo Šekspyro drama „Hamletas“, pagal kurią O. Koršunovas sukūrė spektaklį. Tyrimo tikslas yra išsiaiškinti kaip aktorius bandys perteikti šią tragediją šiuolaikiniam asmeniui būdingomis temomis bei užduoti kiekvienam žiūrovui esminį, savęs pažinimo klausimą „kas aš esu?“. Recenzija bus pateikta remiantis pastatyto O.Koršunovo spektaklio vaizdo medžiaga, jo duotais interviu, kritikų vertinimais bei žiūrovų atsiliepimais,o taip pat pačio V. Šekspyro dramos kūrinio palyginimu.

  • Microsoft Word 106 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (908 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Spektaklio recenzija Hamletas
    9.6 - 11 balsai (-ų)
Spektaklio recenzija Hamletas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektaklio-recenzija-hamletas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 12:57
×