Spektrinė analizė


Virpesio spektras. Neperiodiniai virpesiai spektras. Nuolatine dedamoji. Kas yra spektrine analize. Spektro analize. Spalvų spektrinę analize ir sinteze. Signalo spektrine analize. Spektrine analize tai. Kokie yra virpesiu spektras. Spektrine furje eilute.

Spektrinė analizė. Furjė eilutė. Spektro tankis. Teoremos apie spektrus. Bet kokios formos determinuoti virpesiai atvaizduojami periodine funkcija st(t). Kai funkcija tenkina diriklė sąlygą, ji aprašoma furjė eilute. Signalų teorijai Furjė eilutė labai reikšminga. Ji plačiai naudojama skaidant signalus į harmonikas elementarias dedamąsias arba sandus. Ji reikšminga vykdant ir atvirkščią veiksmą sintezuojant signalus harmonikų sumavimo būdu. Išskaidžius signalą į atskiras harmonikas atsiranda galimybė stebėti kaip tos harmonikos pakinta jas per įvairias linijas ar grandines. Integruoto virpesio spektras yra lygus neintegruotam virpesio spektrui padalintam iš jw. Taip dedamųjų fazės paankstinamos π/2. Nuolatinė dedamoji ir žemų dažnių dedamoji sumažėja, o labai aukšto dedamosios pranyksta.

Bet kokios formos determinuoti virpesiai atvaizduojami periodšiose formulėse dažnis Ł = 2š/t, o integruojama periodo t trukmės intervale. Toks dažnio ir integravimo parinkimas būtinas, nes tik šiuo atvejšios eilutės koeficientai

Išdėsčius harmonikų amplitudanalizuojant neperiodinius virpesius vartojamas spektro tankis. Signauždelsto laiko intervalu ō virpesio spektras yra lygus neuždelsto virpesio spektrui padaugintam iš diferencijuoto virpesio spektras yra lygus nediferencijuoto virpesio spektrui padaugintam iš jw. Taip dedamųjų fazės pavėlinamos š/. Amplitudžių spektre prapuola nuolatinė dedamoji, sumažėja žemo dažnio dedamųjų amplitudėintegruoto virpesio spektras yra lygus neintegruotam virpesio spektrui padalintam iš jw. Taip dedamųjų fazės paankstinamos š/.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (394 žodžiai)
  • Aloyzas
  • Spektrinė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Spektrinė analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektrine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo