Spektrofotometrija skaidrės


Vilnius. Spektrofotometrija. Tikslas. Išanalizuoti spektrofotometrijos matavimo principa ir kur jis yra naudojamas. Uždaviniai. Išsiaškinti kodėl spektrometrinį aparatą galime rasti beveik kiekvienoje laboratorijoje. Kas tai Spektrofotometrija. Spektrofotometrija - (spektro- + fotometrija) – tai yra spektroskopijos šaka. Beer-Lamberto dėsnis spektrofotometrijoje. Beer-Lamberto dėsnis suteikia mėginio tam tikro bangos ilgio absorbciją. Beer-Lamberto formulė spektrofotometruose. (A = εbC) Kur A yra absorbcija. Matomi spektrai. Kuo trumpėsnios yra bangos tuo yra stiprėsnes ir geriau perduoda signala. Kaip veikia Spektrofotometro analizatorius. Spektrometrijos metodai pagrįsti. Kur dar yra naudojami spektrofotometrai. Spektrofotometrai daugiausia naudojami. Gliukozė. Hipoglukemija. Bendras baltymas. Hiperprotenemija. Kreatininas. Padaugėjas kreatyninas. Išvados. Išanalizavus mokslinius šaltinius. Literatūros šaltiniai.


Išanalizuoti spektrofotometrijos matavimo principa ir kur jis yra naudojamas.

Išsiaškinti kodėl spektrometrinį aparatą galime rasti beveik kiekvienoje laboratorijoje. Apžvelgti Beer-Lamberto dėsnį ir kur yra naudojami spektrofotometrai.

Spektrofotometrija - (spektro- + fotometrija) – tai yra spektroskopijos šaka, tirianti kiek šviesos sugeria cheminė medžiaga, analizuojant šviesos spindulio, kuris pereina per tyriamosios medžiagos tirpalą, intensyvumą.

Kuo trumpėsnios yra bangos tuo yra stiprėsnes ir geriau perduoda signala.

Spektrofotometrai daugiausia naudojami: 1. medžiagų koncentracijos nustatymas medicinoje, biologiniai tyrimai, analitinė chemija, vaistai;2. optinio tankio ir jo kitimo greičio matavimai tirpaluose;3. medžiagų atpažinimas medžiagų grynumui nustatyti (priemaišų buvimas);4. cheminių medžiagų, cheminių reagentų, įvairių pavyzdžių cheminės struktūros ir sudėties tyrimas;5. spalvų vertinimas spausdinimo pramonėje, pramonėje (dažai ir lakai, tekstilė, chemija, maistas, kosmetika ir kt.);6. spektrinė analizė atliekant mokslinius tyrimus, astronomiją, fiziką, biologiją.

Cukrinis Diabetas Fiziologinė hipergliukemija Endokrininė patologija Lėtinės kepenų ir inkstų ligos. Insultas, miokardo infarktas. Vartojant kofeiną,ekstragenus.

  • MS PowerPoint 106 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (430 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eisvina
  • Spektrofotometrija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Spektrofotometrija skaidrės. (2021 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/spektrofotometrija-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 06:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo