Spekuliacija


Spekuliacijos sąvoka Sovietų Lietuvoje. Spekuliacija ir investicijos. Keletas žymių spekuliantų. Šaltiniai.

Lietuva po II Pasaulinio karo, vėl buvo okupuota SSRS. Lietuva buvo vėl gražinta į „sovietinių šalių šeimą“. Komunistinė propaganda dešimtmečius melavo, kad SSRS visi žmonės lygūs,nėra išnaudojimo. Po II pasaulinio karo pagal BVP dydį TSRS ekonomika buvo antra pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų. Joje buvo pagaminama 1/5 viso pasaulio pramonės produkcijos.

8.Išoriniam pasauliui, nuo socialistinių šalių bloko viskas atrodė gražu, ekonomika klesti, visi aprūpinti darbu, prekių ir paslaugų esant tokiam darbo našumui negali trūkti. Tačiau realybė komunistinėse šalyse buvo visai kitokia. Melaginga propoganda puikiai atspindi šis sovietinis anekdotas.

9. Sovietiniame kontekste žodis spekuliacija siejasi su neigiamos prasmės žodžiu. Taip pat dažnai iš suagusių žmonių, tėvų, senelių girdime - sovietų sąjungoje spekuliacija buvo milžiniška. Taigi kodėl ir kaip ji reiškėsi? Visikškai priešingai nei dabartinėje, kapitalistinėje ekonomikoje, sovietuose spekuliacija, neturėjo nieko bendro su investicija, legalia veikla, akcijų pirkimu ar pardavimu. Paprasčiausiai nusoavo verslo sąvoka, tiesiog tuo metu neegzistavo. Sovietmečiu privati ūkinė veikla ar kokia nors asmeninė veikla buvo draudžiama. Visą šalies ūkį reguliavo nomenklatūra.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1408 žodžiai)
  • Eglė
  • Spekuliacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Spekuliacija. (2014 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/spekuliacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:37
×