Spindulio spaustuvė


Darbas spaustuvei. Spaustuves ikurimas kursinis darbas. Moderniausia spaustuve. Spaustuve spindulys.

1928m. Liepos 20 dieną sukuriama akcinė bendrovė spaustuvė ”Spindulys”. Pirmininku buvo išrinktas Lietuvos banko atstovas - A. Vosylius. Bendrovės pagrindinį kapitalą sudarė 1 500 000 Lt. 4/3 akcinio kapitalo turėjo Finansų ir Žemės ūkio ministerijos. Bendrovė nusprendė kuo skubiausiai baigti gamybinio pastato, esančio Miško gatvėje, statybą. Taip pat reikėjo gauti įrengimus, paruošti specialistų, surasti pelningų užsakymų, gerai organizuoti gamybą. 1982 m. rugpjūčio 1 d. vadovauti komercijos skyriui buvo pakviestas iš ”Švyturio” bendrovės inžinierius rašytojas K. Puida, kuris nuo tos dienos tapo ”Spindulio” bendrovės vadovu. Į naują spaustuvę buvo perkelti visi valstybinės spaustuvės darbininkai.Valdybos bendrovė nutarė mokėti atlyginimus pagal bendrą tuometinį spaustuvių darbininkų atlyginimo tarifą. Specialistams ”Spindulio” vadovybė parūpindavo gerus butus šalia spaustuvės esančiuose namuose.

1928m. Liepos 20 dieną sukuriama akcinė bendrovė spaustuvė spindulys . Vosylius.

Bendrovės pagrindinį kapitalą sudarė 500 000 lt. 4/3 akcinio kapitalo turėjo finansų ir žemės ūkio ministerijos. 1982 m. Rugpjūčio d. Vadovauti komercijos skyriui buvo pakviestas iš švyturio bendrovės inžinierius rašytojas k. Puida, kuris nuo tos dienos tapo spindulio bendrovės vadovu.

spindulio spaustuvei buvo perduota švyturio bendrovės emblema - moteris su degančiu fakelu rankoje. Šis nuostabus skulptoriaus p. Aleksandravičiaus kūrinys, simbolizuojantis šviesos ir kultūros skleidimą, papuošė spaustuvės pastatą.

Naujojoje spaustuvėje buvo montuojamos spausdinimo mašinos atsižvelgiant į patalpų dydį, apšvietimą ir ateities perspektyvą. Be perkeltų įrengimų buvo nupirktos naujos ir naudotos mašinos: laikraščių rotacinė mašina, linotipai, pjovimo ir segimo mašinos, nauji įrengimai cinko grafai.

Tuo metu spindulys tapo did˛iausia ir moderniausia spaustuve Lietuvoje, turinti rinkykla su linotipais, cinkografija, iškiliąją spauda, litografija ir knygrišykla. Produkciją spausdino labai įvairią: laikraščius, žurnalus, vertybinius popierius, pašto ženklus, etiketes, blankus, autobusų ir traukinių bilietus, brošiūras, knygas ir albumus.

į naują spaustuvę buvo perkelti visi valstybinės spaustuvės darbininkai. Specialistams spindulio vadovybė parūpindavo gerus butus šalia spaustuvės esančiuose namuose.

Krizės metais spaustuvei buvo labai sunku: sumažėjo užsakymų, krito darbų kainos. Teko atleisti žmones. Tik šis žingsnis išgelbėjo bendrovę nuo bankroto.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (398 žodžiai)
  • Jolanta
  • Spindulio spaustuvė
    10 - 3 balsai (-ų)
Spindulio spaustuvė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/spindulio-spaustuve.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 00:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo