Sporiniai induočiai


Sporinių induočių reikšmė. Sporinių induočių reikšmė gamtai ir žmogui. Sporinių induočių reikšmė gamtai. Sporiniai induociai reiksme. Sporiniai induociai dauginimasis. Sporiniai induočiai ppt. Sporiniu induociu dauginimasis. Sporiniai induočiai sandara. Sporiniu induociu gyvenimo ciklas. Sporiniu induociu reiksme zmogui ir gamtai.

Sporiniai induočiai – kas tai? Dauginimasis. Paparčio gyvenimo ciklas. Rūšys ir skyriai. Asiūklūnai. Pataisūnai. Driežlieliūnai. Šertvūnai. Psilotūnai. Papartūnai. Paplitimas. Mitybinė grandinė. Mitybos tinklas. Ekologiniai ryšiai. Ryšiai su negyvaja gamta. Sandara. Reikšmė žmogui. Žala žmogui. Poveikis gamtai. Medžiagų ir energijos apykaita. Literatūra.

Driežlieliūnai – eukariotų domeno augalų karalystės skyrius. Priklauso sporinių induočių grupei. Jiems priklauso varpenio ir driežlielės gentys.

Psilotūnai – eukariotų domeno augalų karalystės skyrius. Priklauso sporinių induočių grupei, yra artimi paparčiams. Jiems priskiriama psilotų gentis.

Papartūnai – eukariotų domeno augalų karalystės skyrius. Priklauso sporinių induočių grupei.

Asiūkliai yra paplitę po visą pasaulį, jų nėra tik Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.Auga apydrėgnėse dirvose, šaltiniuotose vietose, miškuose ir pievose. Pataisai paplitę drėgnų vidutinio klimato juostos miškuose. Psilotai randami Arizonoje, Teksase, Luizianoje, Floridoje, Havajuose ir Puerto Rike. Paparčiai auga drėgnose ir šiltose atogrąžuose, tačiau jų yra ir šiaurinėse platumose, tiek sausose, uolėtose vietose.

Mitybos: Maitinasi nepriklausomai nuo sporofito. Erdviniai: Apydrėgniose dirvose, sausose, uolėtose arba šaltiniuotose vietose, priklausomai nuo augalo skyriaus ir rūšies. Platinimo: Sporiniai induočiai plinta sėklomis. Jas perneša vėjas, vanduo arba gyvūnai. Statybiniai: Naudojama statybai, nes nepūva ir yra atsparūs termitams.

Sporinių induočių šaknys siurbia iš dirvos vandenį ir mineralines medžiagas, o stiebas perduoda visa tai į lapus.

Gėlininkai naudoja puokštėms pagražinti. Augina kaip dekoratyvinius augalus. Tropinių sumedėjusių paparčių mediena naudojama statybai. Paparčių lapai gydo ilgai negyjančias žaizdas, opas, nes turi stiprų dezinfekuojamąjį poveikį. Stipresnių dezinfekuojamųjų savybių turi tik eukalipto lapai.Indėnų tautose naudojamas kaip sutraukiantysis vaistas kraujavimui sustabdyti gimdymo metu. Juose yra atsikosėjimą lengvinančių medžiagų.

  • MS PowerPoint 8301 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (755 žodžiai)
  • Enrika
  • Sporiniai induočiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sporiniai induočiai. (2012 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporiniai-induociai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 01:59
×