Sportas. Raumenų produktai


Produktų klasifikacija. Produktai skirti raumenų masės / jėgos didinimui ir funkcinių savybių gerinimui. Produktai skirti antsvorio mažinimui ir aktyvios raumenų masės palaikymui. Produktai skirti sąnarių atstatymui ir jų susirgimų profilaktikai.

Kristina junevičiūtė, vv.

Produktų klasifikacija padės greičiau išsirinkti norimą produktą. Klasifikacija yra sąlyginė, nes kai kurie produktai gali būti naudojami kaip raumenų masės ir jėgos didinimui, taip ir antsvorio problemoms spręsti. Tai pasakytina apie prostar whey protein, amino 2000 ir bcaa. Šie trys produktai dažnai vartojami didinant raumenų masę ir jėgą, tačiau jie vis dažniau sėkmingai vartojami antsvoriui mažinti, tuomet, kada yra laikomasi gri priedas vartotinas visiems, norintiems padidinti kūno raumenų masę ir jėgą. Asmenys, turintys antsvorį, šį priedą turėtų vartoti atsargiai dėl nemažo angliavandenių kiekio jame.

Raumenų masės ir jėgos didinimui skirtų priedų rinkoje yra didelė pasiūla. Priedai vienas nuo kito skiriasi angliavandenių kiekiu, baltymų koncentracija, baltymų kokybe, vitaminų kiekiu. Pirkėjas, rinkdamasis priedą, turėtų atkreipti dėmesį į du veiksnius:baltymų koncentraciją ir jų kokybę. Tai ir lemia šių priedų kokybę ir kainą.

Massive whey gainer turi išskirtinai aukštą baltymų koncentraciją -38 % (daugumoje priedų koncentracija sudaro 20-25 %). Baltymų šaltinis šiame priede yra aukščiausios biologinės vertės whey (pieno išrūgų) baltymai. Angliavandenių, esančių priede, didžiąją dalį sudaro lėtai įsisavinami gliukozės polimerai, kurie aprūpina organizmą energiją ilgą laiką. Kita angliavandenių dalis yra fruktozė, kuri įsisavinama labai greitai, tačiau turi mažiausiais galimybes iš visų greitai įsisavinamų angliavandenių virsti riebalais organizme. Vienoje priedo porcijoje yra visų pagrindinių vitaminų dienos norma.

Massive whey gainer sudėtis (%): whey baltymai - 38; gliukozės polimerai - 39; kristalinė fruktozė - 22; vitaminai - 0,21; natūralūs kvapai (braškinis, avietinis, vanilinis, bananinis) - 0.

Rekomenduojama vartoti: dozatoriaus kaušelius, kurie yra įpakavimo viduje, ištirpinti 533 ml (maždaug 0,5 l) pieno, sulčių ar vandens. Pusė šios porcijos išgerti likus iki treniruotės 30-45 min. , - likusią dalį- vienos valandos bėgyje po treniruotės. Ne treniruočių dienomis - pusę porcijos suvartoti tarp valgym šie du produktai yra identiški savo sudėtimi, jų veiklioji medžiaga yra kreatinas. Kreatinas yra vienas iš labiausiai vartojamų maisto priedų. Jį vartoja įvairių sporto šakų atletai. Vien tik jav 1999 metais šio produkto buvo parduota 2,5 mln. Kilogramų. Šis faktas byloja apie kreatino efektingumą ir jo nekenksmingumą organizmui.

Kreatinas teikia raumenims energiją, kuri reikalinga ypatingai greitiems judesiams atlikti.

  • Microsoft Word 229 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1383 žodžiai)
  • Gailius
  • Sportas. Raumenų produktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sportas. Raumenų produktai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportas-raumenu-produktai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:32
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo