Sportas


Referatas apie sporta. Sportas referatas. Motyvai skatinantys sportuoti. Referatai apie sporta. Motyvai, skatinantys sportuoti. Veiksniai skatinantys sportuoti. Sportas. referatas. Dalyvavimo ir nedalyvavimo sportinėje veikloje motyvai. Veiksniai skatinantys treniruotis. Kursinis apie sporto zurnalus.

Veiksniai lemiantys po pamokinės veiklos pasirinkimą. Socialinės aplinkos įtaka mokinių požiūriui į sporto pratybas. 7 – 12 klasių moksleivių dalyvavimo ar nedalyvavimo sporto pratybose motyvai.

sportas, kaip socialinis reiškinys ir visuomenės edukacinės sistemos dalis, asmenybės saviugdos priemonė, apima vaikystės, paauglystės ir jaunystės laikotarpius. (. ).

Sportinės veiklos pasirinkimą ir ugdomąjį vyksmą šiais etapais smarkiai sąlygoja amžius, lytis, sportinis meistriškumas, socialinė aplinka, individualūs gebėjimai, vertybinės nuostatos [1 sporto mokslas. Vilniaus pedagoginio universiteto žurnalas: 2007/. P. - 53].

Sportinėje veikloje atsiskleidžia moksleivių asmenybė, charakteris, kultūringumas. Sportuojančių moksleivių atrankai didelę įtaką turi treneris ir tėvai. k. Pukelis (1994) teigia, kad treneriai savo aukšta profesine kvalifikacija gali patraukti vaikus prie savęs, juos sužavėję savo erudicija ir gebėjimais. Didelę reikšmę visapusiškam sportininkų ugdymui turi pratybų psichologinis klimatas, tarpasmeniniai santykiai (miškinis, 2002) [2 sporto mokslas. Vilniaus pedagoginio universiteto žurnalas: 2007/. P. - 53].

Taip pat yra svarbūs motyvaciniai veiksniai, lemiantys aktyvų dalyvavimą sportinėje veikloje ir pasirenkant ją. Motyvai, lemiantys aktyvų dalyvavimą sportinėje veikloje, yra įvairūs. v. Ebeel ir j. Gibbons (1995) šiuos motyvus sugrupavo į keturias grupes: abipusiškumo motyvai, asmeninio pasitenkinimo motyvai, asmeninio įvaizdžio motyvai, instrumentiniai motyvai

R. Malinauskas (2003), ištyręs didelio meistriškumo dvikovas šakų sportininkų ir jų pamainos motyvacijos ypatumus, nustatė, kad juos sportuoti labiausiai skatina šie motyvai: noras būti fiziškai stipriam, sustiprinti sveikatą, rungtyniauti, tapti čempionu, rekordininku. Dažnai tarp pagrindinių motyvų minimi noras būti su draugais, būti grupės ar komandos nariu, noras siekti geresnių rezultatų, konkuruoti, patirti džiaugsmą, individualaus meistriškumo tobulinimas (martens,1999) ir noras patenkinti ambicijas, siekti asmeninės garbės, materialinės naudos (kirjonen, 1990) [3 sporto mokslas. Vilniaus pedagoginio universiteto žurnalas: 2007/. P. - 53].

Sporto būrelio pasirinkimą daugiausia skatinantys šie veiksniai: būsimas bendravimas su kitais sportininkais, treneriu, kelionės, noras praturtinti savo žinias, įgyti naujų praktinės veiklos įgūdžių, sustiprinti pasitikėjimą savimi.

žurnale sporto mokslas parašytas straipsnis socialiniai, sportiniai veiksniai, skatinantys treniruotis jaunus lengvaatlečius , šiame straipsnyje aprašomos 13-17 metų Lietuvos lengvaatlečių pasirinkimą lemiančius ir sportuoti skatinančius veiksnius.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (3767 žodžiai)
  • Aivaras
  • Sportas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sportas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo